Trwa ładowanie...

Gronkiewicz-Waltz wręczy zagubione ordery

Prezydent Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz wręczy urzędnikom miejskim odznaczenia, które nadał im jeszcze w 2002 roku prezydent Aleksander Kwaśniewski. Medale zagubiły się, gdy prezydentem stolicy był Lech Kaczyński.

Gronkiewicz-Waltz wręczy zagubione orderyŹródło: WP.PL
d62ka11

Odznaczenia odnalazły się - jak informowała Gazeta Wyborcza - latem bieżącego roku w szafie w gabinecie, w którym urzędowała Elżbieta Jakubiak, szefowa biura prezydenta stolicy Lecha Kaczyńskiego.

15 Krzyży zasługi wraz z legitymacjami przeleżało sześć lat, a odznaczeni wielokrotnie pytali władze miasta co się dzieje z ich medalami.

Po wybuchu medalowego skandalu Elżbieta Jakubiak tłumaczyła, że nie wiedziała, że takie odznaczenia były w jej szafie, a gdyby wiedziała to z przyjemnością by je wręczyła.

- Ci ludzie czekali na odznaczenie sześć lat. W końcu je dostaną. Medale wręczymy razem z wojewodą - mówi TVP Info Hanna Gronkiwiewicz-Waltz, prezydent Warszawy.

Tymczasem warszawska prokuratura poinformowała, że od kilku dni bada, kto ukrył krzyże zasługi. Doniesienie złożyli urzędnicy obecnej prezydent Warszawy. Na razie wszczęto śledztwo w sprawie.

Piotr Krysiak

d62ka11
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d62ka11
Więcej tematów