Trwa ładowanie...

Grób Pański w Płocku. "Tak Kościół Katolicki szczuje do nienawiści!"

Jak głosi podpis, zdjęcie Grobu Pańskiego zrobiono w parafii św. Maksymiliana Kolbego w Płocku (woj. mazowieckie). W sieci udostępnił je m.in. Ośrodek Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych. Na fotografii widać krzyż otoczony "grzechami", wśród których znalazło się m.in. LGBT.

Grób Pański  w Płocku. "Tak Kościół Katolicki szczuje do nienawiści!"Źródło: Ośrodek Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych
d1whtk4
d1whtk4

"Zachowaj nas od niewiary" – głosi napis widoczny nad krzyżem. Pod krucyfiksem leży kilkanaście pudełek z napisami nawiązującymi do 7 grzechów głównych - odnaleźć można tam m.in. chciwość, pychę, zazdrość. Jednak na paru kartonach znalazły się także słowa takie jak agresja czy zdrada, a także LGBT i gender.

Fotografię opublikował na Facebooku Ośrodek Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych.

Organizacja nie kryje swojego oburzenia. "Tak Kościół Katolicki szczuje do nienawiści! Księża nie mogli się powstrzymać nawet w tak ważne dla katolików święto, by nie okazać pogardy i nienawiści do bliźniego" – czytamy we wpisie.

Zobacz także: Strajk nauczycieli. Michał Kamiński staje w obronie Agaty Kornhauser-Dudy

Ośrodek Monitorowania Zachowań Rasistowskich Ksenofobicznych przyznaje, że jest za prawem do swobodnego wyboru wyznania, jednak zdecydowanie sprzeciwia się "religijnemu ekstremizmowi".

d1whtk4

To niejedyne zdjęcie Grobu Pańskiego, które może budzić kontrowersje. Na innej fotografii - tym razem mającej pochodzić z Jabłonnej - widać krzyż, do którego przybito kartki z grzechami. Jednym z nich jest właśnie poparcie dla LGBT.

LGBT, lub LGBT+, to to sktótowiec oznaczający lesbijki, gejów, osoby biseksualne, a także transgenderyczne.

Wielka Sobota 2019

Dla wiernych Kościoła katolickiego ten dzień jest dniem wyciszenia i oczekiwania na przyjście Chrystusa. Katolicy adorują wtedy od rana Najświętszy Sakrament, który złożony jest w Grobie Pańskim. Kaplicy strzegą tradycyjnie ministranci, harcerze, a w niektórych miejscach strażacy.

Tradycyjnie w tym dniu księża błogosławią pokarmy, które pojawią się na stole wielkanocnym.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

tagi: wielka sobota 2019, grób pański, płock

d1whtk4
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1whtk4
Więcej tematów