ycipk-41nf90

Grób Pański w Płocku. "Tak Kościół Katolicki szczuje do nienawiści!"

Jak głosi podpis, zdjęcie Grobu Pańskiego zrobiono w parafii św. Maksymiliana Kolbego w Płocku (woj. mazowieckie). W sieci udostępnił je m.in. Ośrodek Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych. Na fotografii widać krzyż otoczony "grzechami", wśród których znalazło się m.in. LGBT.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
LGBT i gender - takie "grzechy" można znaleźć obok m.in. pogardy czy pychy.
LGBT i gender - takie "grzechy" można znaleźć obok m.in. pogardy czy pychy. (Ośrodek Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych)
ycipk-41nf90

"Zachowaj nas od niewiary" – głosi napis widoczny nad krzyżem. Pod krucyfiksem leży kilkanaście pudełek z napisami nawiązującymi do 7 grzechów głównych - odnaleźć można tam m.in. chciwość, pychę, zazdrość. Jednak na paru kartonach znalazły się także słowa takie jak agresja czy zdrada, a także LGBT i gender.

Fotografię opublikował na Facebooku Ośrodek Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych.

ycipk-41nf90

Organizacja nie kryje swojego oburzenia. "Tak Kościół Katolicki szczuje do nienawiści! Księża nie mogli się powstrzymać nawet w tak ważne dla katolików święto, by nie okazać pogardy i nienawiści do bliźniego" – czytamy we wpisie.

Zobacz także: Strajk nauczycieli. Michał Kamiński staje w obronie Agaty Kornhauser-Dudy

Ośrodek Monitorowania Zachowań Rasistowskich Ksenofobicznych przyznaje, że jest za prawem do swobodnego wyboru wyznania, jednak zdecydowanie sprzeciwia się "religijnemu ekstremizmowi".

ycipk-41nf90

To niejedyne zdjęcie Grobu Pańskiego, które może budzić kontrowersje. Na innej fotografii - tym razem mającej pochodzić z Jabłonnej - widać krzyż, do którego przybito kartki z grzechami. Jednym z nich jest właśnie poparcie dla LGBT.

LGBT, lub LGBT+, to to sktótowiec oznaczający lesbijki, gejów, osoby biseksualne, a także transgenderyczne.

Wielka Sobota 2019

ycipk-41nf90

Dla wiernych Kościoła katolickiego ten dzień jest dniem wyciszenia i oczekiwania na przyjście Chrystusa. Katolicy adorują wtedy od rana Najświętszy Sakrament, który złożony jest w Grobie Pańskim. Kaplicy strzegą tradycyjnie ministranci, harcerze, a w niektórych miejscach strażacy.

Tradycyjnie w tym dniu księża błogosławią pokarmy, które pojawią się na stole wielkanocnym.

ycipk-41nf90

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

tagi: wielka sobota 2019, grób pański, płock

Polub WP Wiadomości
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Ważne
0
Smutne
0
Ciekawe
0
Irytujące
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-41nf90

ycipk-41nf90
ycipk-41nf90