Trwa ładowanie...
d1joz0g

Grób Pański w Płocku. "Tak Kościół Katolicki szczuje do nienawiści!"

Jak głosi podpis, zdjęcie Grobu Pańskiego zrobiono w parafii św. Maksymiliana Kolbego w Płocku (woj. mazowieckie). W sieci udostępnił je m.in. Ośrodek Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych. Na fotografii widać krzyż otoczony "grzechami", wśród których znalazło się m.in. LGBT.
Share
LGBT i gender - takie "grzechy" można znaleźć obok m.in. pogardy czy pychy.
LGBT i gender - takie "grzechy" można znaleźć obok m.in. pogardy czy pychy.Źródło: Ośrodek Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych
d1joz0g

"Zachowaj nas od niewiary" – głosi napis widoczny nad krzyżem. Pod krucyfiksem leży kilkanaście pudełek z napisami nawiązującymi do 7 grzechów głównych - odnaleźć można tam m.in. chciwość, pychę, zazdrość. Jednak na paru kartonach znalazły się także słowa takie jak agresja czy zdrada, a także LGBT i gender.

Fotografię opublikował na Facebooku Ośrodek Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych.

Organizacja nie kryje swojego oburzenia. "Tak Kościół Katolicki szczuje do nienawiści! Księża nie mogli się powstrzymać nawet w tak ważne dla katolików święto, by nie okazać pogardy i nienawiści do bliźniego" – czytamy we wpisie.

d1joz0g

Zobacz także: Strajk nauczycieli. Michał Kamiński staje w obronie Agaty Kornhauser-Dudy

Ośrodek Monitorowania Zachowań Rasistowskich Ksenofobicznych przyznaje, że jest za prawem do swobodnego wyboru wyznania, jednak zdecydowanie sprzeciwia się "religijnemu ekstremizmowi".

To niejedyne zdjęcie Grobu Pańskiego, które może budzić kontrowersje. Na innej fotografii - tym razem mającej pochodzić z Jabłonnej - widać krzyż, do którego przybito kartki z grzechami. Jednym z nich jest właśnie poparcie dla LGBT.

LGBT, lub LGBT+, to to sktótowiec oznaczający lesbijki, gejów, osoby biseksualne, a także transgenderyczne.

d1joz0g

Wielka Sobota 2019

Dla wiernych Kościoła katolickiego ten dzień jest dniem wyciszenia i oczekiwania na przyjście Chrystusa. Katolicy adorują wtedy od rana Najświętszy Sakrament, który złożony jest w Grobie Pańskim. Kaplicy strzegą tradycyjnie ministranci, harcerze, a w niektórych miejscach strażacy.

Tradycyjnie w tym dniu księża błogosławią pokarmy, które pojawią się na stole wielkanocnym.

d1joz0g

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

tagi: wielka sobota 2019, grób pański, płock

d1joz0g

Podziel się opinią

Share
d1joz0g
d1joz0g
Więcej tematów