Trwa ładowanie...

Greta Thunberg dostanie Pokojową Nagrodę Nobla. Bukmacherzy są zgodni

Greta Thunberg ze Szwecji jest jedną z najpoważniejszych kandydatek do Pokojowej Nagrody Nobla. Bukmacherzy, któzy przyjmują zakłady w tej sprawie twierdzą wręcz, że 16-letnia aktywistka klimatyczna jest faworytką do Nagrody Nobla w tej kategorii.

Share
Greta Thunberg dostanie Pokojową Nagrodę Nobla. Bukmacherzy są zgodni
Źródło: AP Photo, Fot: Jason DeCrow
d16ww06

Nagrody Nobla zostaną przyznane w przyszłym tygodniu. Firmy bukmacherskie, takie jak np. Labrokes, typują Gretę Thunberg na laureatkę Pokojowej Nagrody Nobla. Gdyby wygrała, 16-latka dołączyłaby m.in. do Lecha Wałęsy, Baracka Obamy czy Malali Yousafzai, którzy otrzymywali tę nagrodę w przeszłości.

To wróżenie z fusów. Francuska agencja prasowa AFP podkreśla, że do wszelkich typowań należy podchodzić z ostrożnością, jako że Komitet Noblowski nie upublicznia listy nominowanych. Nie wiadomo więc nawet, czy Greta Thunberg jest brana pod uwagę przy ustalaniu laureata Pokojowej Nagrody Nobla.

d16ww06

Jednego "Nobla" już dostała. Greta Thunberg otrzymała we wrześniu Right Livelihood Award, nagrodę nazywaną "alternatywnym Noblem". 16-letnią aktywistkę doceniono za jej działania na rzecz klimatu.

O niej się mówi. Greta Thunberg znalazła się w centrum zainteresowania po płomiennej przemowie, jaką wygłosiła w ubiegłym tygodniu na szczycie klimatycznym ONZ w Nowym Jorku. Jak jednak pokazuje nasze badanie, 16-latka budzi mieszane uczucia - u jednych wzbudza sympatię i podziw, ale u innych irytację.

Źródło: o2.pl

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

d16ww06

Podziel się opinią

Share
d16ww06
d16ww06
Więcej tematów