Trwa ładowanie...
d1pmscx

Grecja: zakończono ewakuację migrantów z obozu w Idomeni

• Greckie władze zakończyły ewakuację uchodźców i imigrantów w Idomeni • To prowizoryczny obóz przy granicy z Macedonią • Od kilku miesięcy koczowało tam ok. 8,4 tys. osób • Ok. 4 tys. uchodźców opuściło obóz na własną rękę - pisze AFP
Share
Idomeni
IdomeniŹródło: PAP/EPA, Fot: Yannis Kolesidis
d1pmscx

Choć władze zapowiadały, że akcja może potrwać do dziesięciu dni, operacja ostatecznie zakończyła się w trzecim dniu.

W czwartek wywieziono ostatnie 783 osoby i w obozie już nikogo nie ma, zostały tylko namioty organizacji humanitarnych - pisze AFP, powołując się na źródła w greckiej policji.

W ciągu trzech dni około 4 tys. ludzi przewieziono autokarami do nowych obozów zorganizowanych przez władze Grecji. Z kolei ok. 4 tys. pozostałych migrantów "udało się na własną rękę do ośrodków lub hoteli czy innych miejsc w okolicy", w szczególności na stacje benzynowe, gdzie rozbili namioty - poinformował cytowany przez AFP policjant. - Wciąż pozostajemy w okolicy (żeby zająć się tymi ludźmi) - dodał.

Minister ds. polityki imigracyjnej Grecji Jannis Muzalas powiedział, że po zakończeniu operacji w Idomeni władze zajmą się obozem w Pireusie, gdzie w namiotach i w starym hangarze przebywa blisko 1,5 tys. osób oraz ośrodkiem zorganizowanym na dawnym lotnisku Hellenikon pod Atenami, w którym przebywa ponad 3,6 tys. migrantów.

d1pmscx

Podziel się opinią

Share
d1pmscx
d1pmscx
Więcej tematów