Trwa ładowanie...
d3zs3xv
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Grecja: zakończono ewakuację migrantów z obozu w Idomeni

• Greckie władze zakończyły ewakuację uchodźców i imigrantów w Idomeni
• To prowizoryczny obóz przy granicy z Macedonią
• Od kilku miesięcy koczowało tam ok. 8,4 tys. osób
• Ok. 4 tys. uchodźców opuściło obóz na własną rękę - pisze AFP
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Idomeni
Idomeni (PAP/EPA, Fot: Yannis Kolesidis)
d3zs3xv

Choć władze zapowiadały, że akcja może potrwać do dziesięciu dni, operacja ostatecznie zakończyła się w trzecim dniu.

W czwartek wywieziono ostatnie 783 osoby i w obozie już nikogo nie ma, zostały tylko namioty organizacji humanitarnych - pisze AFP, powołując się na źródła w greckiej policji.

W ciągu trzech dni około 4 tys. ludzi przewieziono autokarami do nowych obozów zorganizowanych przez władze Grecji. Z kolei ok. 4 tys. pozostałych migrantów "udało się na własną rękę do ośrodków lub hoteli czy innych miejsc w okolicy", w szczególności na stacje benzynowe, gdzie rozbili namioty - poinformował cytowany przez AFP policjant. - Wciąż pozostajemy w okolicy (żeby zająć się tymi ludźmi) - dodał.

Minister ds. polityki imigracyjnej Grecji Jannis Muzalas powiedział, że po zakończeniu operacji w Idomeni władze zajmą się obozem w Pireusie, gdzie w namiotach i w starym hangarze przebywa blisko 1,5 tys. osób oraz ośrodkiem zorganizowanym na dawnym lotnisku Hellenikon pod Atenami, w którym przebywa ponad 3,6 tys. migrantów.

d3zs3xv

Podziel się opinią

Share

d3zs3xv

d3zs3xv
Więcej tematów