Trwa ładowanie...

Grabiszyńska zamknięta dla tramwajów. Utrudnienia potrwają przez tydzień

Od najbliższego poniedziałku tramwaje nie pojadą ulicą Grabiszyńska we Wrocławiu. Ma to związek z pracami przy przebudowie wiaduktu kolejowego. Utrudnienia potrwają do 18 maja.

Grabiszyńska zamknięta dla tramwajów. Utrudnienia potrwają przez tydzieńŹródło: Materiały prasowe, fot: PKP PLK
dftu9g8
dftu9g8

W poniedziałek, 11 maja, rozpoczną się prace przy demontażu drugiego przęsła wiaduktu kolejowego nad ul. Grabiszyńską. Ma to związek z prowadzoną modernizacją linii kolejowej między Wrocławiem a Poznaniem. Utrudnienia potrwają do 18 maja, jednak już wiadomo, że trzeba będzie przygotować się na problemy z przejazdem ul. Grabiszyńską także pod koniec września i października.

W związku z demontażem przęsła, nie będzie możliwe kursowanie tramwajów ul. Grabiszyńską. Tramwaje linii 4, 14 oraz 24 będą skierowane objazdami. "Czwórka" od pl. Legionów będzie jechała ul. Piłsudskiego, Powstańców Śląskich oraz al. Hallera do pętli przy Cmentarzu Grabiszyńskim. Podobnie będą kursowały tramwaje linii 14 oraz 24. "Czternastka" pojedzie na trasie Osobowice-Cmentarz Grabiszyński, zaś w przeciwnym kierunku jeździć będzie tramwaj linii 24. W obie strony 14 i 24 ominą pl. Jana Pawła II i kursować będą od skrzyżowania Świdnickiej i Piłsudskiego ulicami Podwale, Krupniczą oraz Nowy Świat.

Tramwaje linii 11 kursować będą w skróconej relacji Kromera - pl. Orląt Lwowskich – Kromera. Tymczasowo zawieszone będzie kursowanie "piątki", a w zamian pojawi się tramwaj linii 75, którego trasa będzie prowadziła od pętli Osobowice, przez ul. Pomorską, pl. Jana Pawła II, pl. Legionów, ul. Piłsudskiego, Kołłątaja, pl. Dominikański, ul. Krakowską do pętli Księże Małe.

Na odcinku od pl. Legionów do pętli Oporów kursować będzie zastępcza linia autobusowa 704. Utrudnienia czekać będą także na kierowców - w nadchodzącym tygodniu ruch na ul. Grabiszyńskiej na odcinku od Wysokiej do Pereca odbywać się będzie tylko jedną jezdnią.

Byłeś świadkiem lub uczestnikiem zdarzenia? .

dftu9g8
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dftu9g8
Więcej tematów