Trwa ładowanie...
d1uurvx
x-news/TVN 24

Grabarczyk i Seliga stracą pozwolenie na broń? Prokuratura wysłała już wniosek

Prokuratura w Ostrowie Wielkopolskim wystąpiła o cofnięcie pozwolenia na broń byłemu ministrowi sprawiedliwości Cezaremu Grabarczykowi oraz posłowi PiS Dariuszowi Selidze. Cofnięcie zezwoleń to efekt śledztwa przeciwko łódzkim policjantom, którzy mieli załatwiać VIP-om broń bez konieczności zdawania egzaminów.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Grabarczyk i Seliga stracą pozwolenie na broń? Prokuratura wysłała już wniosek
(PAP, Fot: Leszek Szymański)
d1uurvx

- Prokuratura Okręgowa w Ostrowie Wielkopolskim opracowała sprzeciwy do dwóch decyzji o wydaniu dwóch pozwoleń na posiadanie broni palnej. Sprzeciwy oparte o przepisy kodeksu postępowania administracyjnego zawierają zarzuty wydania decyzji z rażącym naruszeniem prawa. Wskazana ocena wynika z uznania, że egzaminy obu posłów nie zostały przeprowadzone w sposób wymagany przepisami - wyjaśnił Janusz Walczak, wiceszef Prokuratury Okręgowej w Ostrowie Wielkopolskim.

Afera ws. wydawania zezwoleń na broń. Grabarczyk podał się do dymisji

Cofnięcie zezwoleń to efekt śledztwa dotyczącym nieprawidłowości, do jakich miało dochodzić w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Łodzi przy egzaminach i wydawaniu zezwoleń na broń palną. Policjanci z Łodzi mieli załatwiać VIP-om broń bez konieczności zdawania egzaminów. Wśród nich byli m.in. Grabarczyk i poseł Seliga. Grabarczyk po ujawnieniu śledztwa podał się do dymisji z funkcji ministra sprawiedliwości. Tłumaczył się, że ma pozwolenie na broń, ale otrzymał je "poprzez procedurę uzyskania pozwolenia". Pytany, czy procedura ta przebiegła w sposób prawidłowy, odpowiedział: "to jest w tej chwili weryfikowane".

d1uurvx

Podziel się opinią

Share
d1uurvx
d1uurvx
Więcej tematów