Trwa ładowanie...

Gowin: określenie "Naczelnik Państwa" jest obrazowe, na pewno Kaczyński jest najważniejszym politykiem w Polsce

• Kaczyński jest ważniejszym politykiem niż Andrzej Duda - mówił Gowin w TVN24 • Dodał, że prezes PiS jest obecnie najważniejszym politykiem w Polsce • Zaznaczył, że nie wierzy w konflikt między Dudą a Kaczyńskim
Share
Gowin: określenie "Naczelnik Państwa" jest obrazowe, na pewno Kaczyński jest najważniejszym politykiem w Polsce
Źródło: PAP, Fot: Marcin Obara
d4gt5c0

- Określenie "Naczelnik Państwa" jest obrazowe. Na pewno Jarosław Kaczyński jest najważniejszym politykiem naszego obozu, najważniejszym politykiem w Polsce. Ważniejszym niż prezydent Duda dlatego, że w Polsce kompetencje prezydenta są stosunkową wąskie. Analogia do naczelnika pokazuje, że to nie jest sytuacja całkiem niezwyczajna - powiedział w TVN24 Jarosław Gowin, wicepremier oraz minister nauki i szkolnictwa wyższego.

Dodał, że nie wierzy, że "mogłoby dojść do konfliktu między prezydentem Dudą i prezesem Kaczyńskim na tle katastrofy smoleńskiej". - Patrzę na ich wypowiedzi jako na wypowiedzi dopełniające się. Odwołują się do wątków tradycji chrześcijańskiej - dodał Gowin. Zaznaczył, że w sprawie katastrofy smoleńskiej trzeba pozwolić prokuraturze działać i poczekać na jej ustalenia.

Gowin skomentował również sytuację wokół Trybunału Konstytucyjnego. - Jeżeli któryś z naszych kandydatów na sędziego TK wybranych przez obecny parlament zgodziłby się wycofać swoją kandydaturę, wówczas podobnego gestu oczekiwałbym po drugiej stronie - powiedział.

d4gt5c0

Podziel się opinią

Share
d4gt5c0
d4gt5c0
Więcej tematów