PolskaGosiewski proponuje szeroką koalicję w woj. świętokrzyskim

Gosiewski proponuje szeroką koalicję w woj. świętokrzyskim

Utworzenie w sejmiku i zarządzie województwa
świętokrzyskiego koalicji obejmującej PSL, PO, Samoobronę,
Stowarzyszenie Samorząd 2002 i PiS - zaproponował regionalny lider
Prawa i Sprawiedliwości Przemysław Gosiewski w liście do szefa
zarządu wojewódzkiego PSL w Kielcach Adama Jarubasa.

15.11.2006 | aktual.: 15.11.2006 14:48

Polskie Stronnictwo Ludowe otrzymało najwięcej - 8 - miejsc w wyborach do 30-mandatowego sejmiku woj. świętokrzyskiego. Prawo i Sprawiedliwość zdobyło 7 mandatów, po 5 uzyskała Lewica i Demokraci oraz Platforma Obywatelska, 4 - Samoobrona, a jeden Porozumienie Samorządowe W. Lubawski, czyli Stowarzyszenie Samorząd 2002.

Gosiewski w liście do Jarubasa podkreślił, że istnieje potrzeba "bliskiej współpracy rządowo-parlamentarno-samorządowej ugrupowań i organizacji działających na terenie województwa".

Jak przekonuje, przed Świętokrzyskiem stoją liczne, duże wyzwania. "Zapewnione przez rząd Jarosława Kaczyńskiego środki unijne w kwocie blisko 2 mld euro stwarzają jednak możliwość dynamicznego rozwoju regionu" - podkreślił minister w Kancelarii Premiera.

Jarubas powiedział, że "świętokrzyskie PSL nie ma uprzedzeń do SLD". Od lat współdziałamy w samorządzie województwa, toteż możliwe są różne scenariusze rozwiązań - mówił. Lider ludowców zapowiedział, że rozpocznie rundę spotkań ze wszystkimi potencjalnymi partnerami do koalicji.

Gosiewski dodał w swoim piśmie, że równie ważną sprawą byłoby utworzenie szerokiej koalicji w radzie miasta Kielce oraz w organach innych samorządów świętokrzyskich.

"Kierując się dobrem naszego województwa powinniśmy odrzucić emocje, które z reguły rodzą się w kampanii wyborczej" - zaznaczył lider świętokrzyskiego PiS.

Według lokalnej "Gazety Wyborczej", w świętokrzyskim sejmiku możliwa jest "koalicja rozsądku" PSL-PiS-PO-PS W. Lubawski (22 głosy), "koalicja antyrządowa" - PSL-PO-SLD (18 głosów), "koalicja ludowo-rządowa" - PSL-PiS-Samoobrona (19 głosów), "koalicja ludowo- lewicowa" - PSL-SLD-Samoobrona (17 głosów), "koalicja na złość PO i PSL" - PiS-SLD-Samoobrona (17 głosów) i "antykoalicja" - PiS-PO- SLD (17 głosów).

Źródło artykułu:PAP
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)