Trwa ładowanie...
d4fbl2i
07-04-2007 13:50

Gosiewski: monopolizacja podsłuchów jest nierealna

W ocenie szefa Komitetu Stałego Rady Ministrów Przemysława Gosiewskiego pomysł wprowadzenia zmiany w prawie, dzięki której można by stworzyć monopol na podsłuchiwanie rozmów telefonicznych jest nierealny.

d4fbl2i
d4fbl2i

"Dziennik" donosi, że w rządzie miałby pojawić się pomysł na zmianę prawa telekomunikacyjnego, która umożliwiłaby wprowadzenie monopolu na podsłuchiwanie. Obecnie taką możliwość mają wyłącznie operatorzy sieci.

Pomysł miałby zakładać wyprowadzenie podsłuchów z firm telefonii komórkowej. We wszystkich sieciach zarządzać nimi miałby centralny komputer obsługiwany przez służby specjalne.

Sądzę, że jest to spóźniony artykuł z 1 kwietnia - skomentował Gosiewski.

Wcześniej w wypowiedzi dla TVN24 poseł PiS Karol Karski potwierdził istnienie takiego pomysłu._ Projekt nie rozszerza możliwości dokonywania podsłuchów, nie rozszerza katalogu instytucji do tego uprawnionych. Jedynie stwierdza, że czynności te mają być wykonywane nie przez prywatne podmioty, a przez podmioty państwowe_- mówił.

d4fbl2i
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4fbl2i
Więcej tematów

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj