Trwa ładowanie...
d128gi5

Godziny dla seniorów. W jakich sklepach obowiązują?

Godziny dla seniorów obowiązują codziennie w dni powszednie od poniedziałku do piątku. Między godziną 10 i 12 zakupy w niektórych sklepach mogą robić tylko osoby powyżej 60. roku życia.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Godziny dla seniorów. Kiedy obowiązują
Godziny dla seniorów. Kiedy obowiązują (money.pl, Fot: Rafał Parczewski)
d128gi5

Godziny dla seniorów. W jakich sklepach obowiązują?

Koronawirus jest szczególnie niebezpieczny dla seniorów i osób z chorobami towarzyszącymi. To właśnie osoby powyżej 60. roku życia są w grupie ryzyka. Dlatego rząd wprowadził specjalne udogodnienie dla osób najstarszych, które są najbardziej narażone na zakażenie koronawirusem.

W rządowym rozporządzeniu podjęto decyzję o wejściu w życie godzin dla seniorów. To ma pomóc osobom powyżej 60. roku życia w zrobieniu zakupów w bezpiecznych dla nich warunkach. W jakich sklepach obowiązują godziny dla seniorów? Są to supermarkety, dyskonty spożywcze, drogerie czy apteki. W tych sklepach między godziną 10 i 12 zakupy mogą zrobić jedynie osoby powyżej 60. roku życia.

d128gi5

Godziny dla seniorów. Kary za złamanie przepisów

Osoby, które wejdą do sklepów podczas obowiązywania godzin dla seniorów, a nie ukończyły 60 roku życia, mogą spotkać poważne konsekwencje. Policja może wystawić za złamanie przepisów mandat w wysokości 500 zł. Dodatkowo, na osobę, która nie stosuje się do rozporządzenia rządu, sanepid może nałożyć karę administracyjną. Dlatego warto poczekać do godziny 12 i wtedy udać się na zakupy, by uniknąć kary.

Godziny dla seniorów obowiązują tylko w dni powszednie. Obecnie będzie można zrobić zakupy np. w sklepach odzieżowych, budowlanych czy marketach ze sprzętem RTV AGD. Należy również pamiętać, że godziny dla seniorów obowiązują tylko w dni powszednie. To oznacza, że w weekendy - nie licząc niedziel handlowych - sklepy są dostępne dla wszystkich.

Strajk Kobiet. Małgorzata Kidawa-Błońska odpowiada Tadeuszowi Rydzykowi

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d128gi5

Podziel się opinią

Share
d128gi5
d128gi5
Więcej tematów