Trwa ładowanie...
d403k5h

Gimnazjaliści po pierwszym egzaminie

Pierwszy dzień egzaminów (PAP/Piotr Polak)
We wtorek odbył się egzamin gimnazjalny z
wiedzy humanistycznej. Pisało go ponad 587 tys. uczniów III klas
gimnazjów. Wszyscy rozwiązywali zadania przygotowane przez
Centralną Komisję Egzaminacyjną. Komisja będzie też sprawdzać wszystkie prace.

d403k5h
d403k5h

Gimnazjaliści w większości uważali, że wtorkowy egzamin był prosty.

W środę gimnazjaliści będą pisać egzamin z wiedzy matematyczno- przyrodniczej. Wyniki obu egzaminów będą znane przed 14 czerwca.

Egzamin gimnazjalny jest powszechny i obowiązkowy - przystąpienie do niego jest jednym z warunków uzyskania promocji. Dlatego wśród gimnazjalistów przystępujących do egzaminu są uczniowie o specjalnych potrzebach edukacyjnych (niedosłyszący, niesłyszący, niedowidzący, niewidzący oraz o upośledzeniu umysłowym w stopniu lekkim). Otrzymali oni specjalne arkusze egzaminacyjne dostosowane do rodzaju dysfunkcji.

Jeśli uczeń przystąpi do egzaminu i napisze go słabo, a równocześnie uzyska oceny pozytywne na świadectwie na zakończenie III klasy, to i tak ukończy gimnazjum. Powtórka egzaminu gimnazjalnego nie jest możliwa. Wynik egzaminu będzie miał wpływ na przyjęcie ucznia do wybranej przez niego szkoły ponadgimnazjalnej.

W październiku ubiegłego roku odbyła się ogólnopolska próba egzaminu gimnazjalnego. Statystyczny uczeń z części humanistycznej egzaminu dostał 24,26 pkt. na 50 możliwych, a z części matematyczno-przyrodniczej - 23,64 pkt. na 50 możliwych.

d403k5h
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d403k5h
Więcej tematów

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj