Trwa ładowanie...

Gimnazjaliści i licealiści rozpoczynają naukę w akademickiej szkole Politechniki Wrocławskiej

1 września uczniowie w całej Polsce rozpoczynają nowy rok szkolny. Pierwszy dzwonek zabrzmi także w nowo utworzonym Zespole Szkół Akademickich Politechniki Wrocławskiej.

Gimnazjaliści i licealiści rozpoczynają naukę w akademickiej szkole Politechniki WrocławskiejŹródło: facebook.com/liceumPWr
d2nhl4v
d2nhl4v

Zespół Szkół Akademickich to inicjatywa Politechniki Wrocławskiej. Zespół obejmuje gimnazjum i liceum ogólnokształcące, które zdaniem Alicji Benzar, dyrektorki ZSA, przeznaczone są dla dzieci, które chcą się kształcić w kierunku nauk ścisłych. Benzar dodaje jednak, że szkoła nie zamyka drzwi przed uczniami uzdolnionymi humanistycznie.

W pierwszy roku istnienia ZSA utworzono trzy pierwsze klasy gimnazjum i trzy pierwsze klasy liceum. Łącznie naukę w roku szkolnym 2014/2015 zacznie w nowej szkole 72 gimnazjalistów i 76 licealistów. Jak zapewnia prof. Tadeusz Więckowski, rektor Politechniki Wrocławskiej, szkoły te będą uczyć przede wszystkim samodzielnego myślenia i kreatywności.

- Uczeń nie może być anonimowy. To na pewno nie będzie "stajnia koni wyścigowych" - dodaje rektor. Lekcje prowadzić będzie ponad 30 nauczycieli, z których część stanowić będą pracownicy naukowi i dydaktyczni Politechniki.

Zajęcia gimnazjalistów i licealistów odbywać się na trzecim i czwartym piętrze budynku C-13 Politechniki Wrocławskiej, czyli słynnego "serowca" przy wybrzeżu Wyspiańskiego. Do dyspozycji uczniów będzie 12 laboratoriów fizyko-chemicznych. Na zajęcia wychowania fizycznego uczniowie dojeżdżać będą do Studium Wychowania Fizycznego i Sportu Politechniki Wrocławskiej przy ul. Chełmońskiego 16 na Biskupinie.

d2nhl4v

Do dyspozycji uczniów zostaną również przekazane specjalnie stworzone pracownie - pracownia podstaw robotyki z elementami programowania, ufundowana przez Leszka Czarneckiego, jednego z najbogatszych Polaków i zarazem absolwenta PWr oraz pracownia robotyki i budowy układów elektronicznych, sponsorowana przez firmę Nokia.

Chętnych do rozpoczęcia nauki w Zespole Szkół Akademickich nie brakowało. W rekrutacji do gimnazjum zgłosiło się około 400 osób, a do liceum - około 300.

d2nhl4v
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2nhl4v
Więcej tematów