Trwa ładowanie...

Gigantyczne nagrody za uszczelnianie systemu podatkowego. Szefowie skarbówki podzieli 2,5 mln zł

Szefowie wojewódzkich struktur Krajowej Administracji Skarbowej wypłacili sobie 2,5 mln zł nagród za uszczelnianie systemu podatkowego w 2017 roku - ujawniają związkowcy fiskusa. Najbardziej nagradzani pracownicy przebili w premiach wiceministrów finansów.

Gigantyczne nagrody za uszczelnianie systemu podatkowego. Szefowie skarbówki podzieli 2,5 mln złŹródło: WP.PL, fot: twitter.com/KAS
d2fah9j
d2fah9j

Związkowcy służb skarbowych z Zielonej Górze zainspirowali się akcją posła Krzysztofa Brejzy, słynnego już tropiciela afery z nagrodami ministrów i wiceministrów w rządzie Beaty Szydło. Tak jak on zadali pytania o przyznane nagrody własnym szefom. Okazało się, że lokalni szefowie administracji skarbowej wypłacali sobie nagrody co najmniej w randze wiceministra.

Szefowie Izby Administracji Skarbowej w Zielonej Górze, szefowie urzędów skarbowych w woj. lubuskim, a także kierownicy tamtejszych urzędów celno-skarbowych przyznali się do wypłaty ponad 2,5 mln zł rocznych nagrody. Uzasadnieniem są sukcesy w "dyscyplinowaniu podatników" i osiągnięcia "w dobrowolnym nakłanianiu podatników do regulowania płatności".

Najwięcej, czyli po prawie 27-29 tys. zł za rok pracy wzięli naczelnicy izby skarbowych. To nagrody porównywalne z tymi, jakie w rządzie Beaty Szydło przyznawano wiceministrom. Po około 15 tys. zł rocznie wzięli naczelnicy kilkunastu urzędów skarbowych województwa lubuskiego. Skapnęło też ich zastępcom, jak również ich bezpośrednim podwładnym.

- Gdy szeregowi funkcjonariusze otrzymali nagrody od kilkuset złotych do około 2000 zł to wyższa kadra kierownicza przyznała sobie nawet do 30 tys., zł. rocznych nagród. My, szarzy funkcjonariusze mamy czerpać satysfakcję z wykonywanych obowiązków służbowych, natomiast wyższa kadra kierownicza ma czerpać satysfakcję z nagród jakie sobie przyznaje - czytamy w pełnym żalu i zarzutów piśmie Związku Zawodowego Służby Celnej w Zielonej Górze.

Zobacz także: Kownacki: żołnierze byli zachwyceni Macierewiczem

Jak przekonują związkowcy może to być czubek góry lodowej. Teraz chcą drążyć sprawę nagród również w innych województwach. Nagrodzeni szefowie tworzą trzon nowej, zreformowanej przez rząd Beaty Szydło Krajowej Administracji Skarbowej. Oficjalnie rozpoczęła ona pracę 1 marca 2017 roku. Podczas rocznego podsumowania pracy urzędników, minister finansów, Teresa Czerwińska przypisała im sukces zdobycia dodatkowych 42 mld złotych do budżetu państwa.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d2fah9j
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2fah9j
Więcej tematów