Trwa ładowanie...
28-03-2015 11:55

Gerhard Schroeder: rozumiem obawy Rosjan, nie Polaków

Były kanclerz Niemiec Gerhard Schroeder krytykuje Angelę Merkel za jej politykę wobec Rosji. W rozmowie z tygodnikiem "Der Spiegel" Schroeder - obecnie szef rady nadzorczej operatora bałtyckiego gazociągu Nord Stream - mówi, że rozumie obawy Rosjan, ale nie Polaków czy Bałtów.

Gerhard Schroeder: rozumiem obawy Rosjan, nie PolakówŹródło: PAP/EPA, fot: Jens Buettner
d1f5s7b

Zdaniem Schroedera Niemcy nie powinny były dopuścić do tego, że Komisja Europejska prowadziła rozmowy o umowie stowarzyszeniowej Ukrainy bez udziały Moskwy.

Były kanclerz krytykuje też próby międzynarodowej izolacji Rosji. Twierdzi, że - zwłaszcza w czasie kryzysu - potrzebne są rozmowy.

Schroeder dodaje, że rozumie, iż Rosja obawia się okrążenia. Jak mówi, po upadku Związku Radzieckiego przestał istnieć Układ Warszawski, ale NATO pozostało, a w dodatku znacznie rozciągnęło się na wschód.

d1f5s7b

Stwierdza poza tym, że nie rozumie obaw Polaków czy Bałtów przed Rosją. Jak twierdzi, nie zna nikogo, także w Rosji, kto byłby na tyle szalony, aby w ogóle brać pod uwagę naruszenie integralności terytorialnej Polski czy krajów bałtyckich.

Zobacz również wideo: Propagandowa wojna Kremla

d1f5s7b
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1f5s7b
Więcej tematów