Trwa ładowanie...

Gerhard Schroeder: rozumiem obawy Rosjan, nie Polaków

Były kanclerz Niemiec Gerhard Schroeder krytykuje Angelę Merkel za jej politykę wobec Rosji. W rozmowie z tygodnikiem "Der Spiegel" Schroeder - obecnie szef rady nadzorczej operatora bałtyckiego gazociągu Nord Stream - mówi, że rozumie obawy Rosjan, ale nie Polaków czy Bałtów.

Share
Gerhard Schroeder: rozumiem obawy Rosjan, nie Polaków
Źródło: PAP/EPA, Fot: Jens Buettner
d4n2l8e

Zdaniem Schroedera Niemcy nie powinny były dopuścić do tego, że Komisja Europejska prowadziła rozmowy o umowie stowarzyszeniowej Ukrainy bez udziały Moskwy.

Były kanclerz krytykuje też próby międzynarodowej izolacji Rosji. Twierdzi, że - zwłaszcza w czasie kryzysu - potrzebne są rozmowy.

d4n2l8e

Schroeder dodaje, że rozumie, iż Rosja obawia się okrążenia. Jak mówi, po upadku Związku Radzieckiego przestał istnieć Układ Warszawski, ale NATO pozostało, a w dodatku znacznie rozciągnęło się na wschód.

Stwierdza poza tym, że nie rozumie obaw Polaków czy Bałtów przed Rosją. Jak twierdzi, nie zna nikogo, także w Rosji, kto byłby na tyle szalony, aby w ogóle brać pod uwagę naruszenie integralności terytorialnej Polski czy krajów bałtyckich.

Zobacz również wideo: Propagandowa wojna Kremla

d4n2l8e

Podziel się opinią

Share
d4n2l8e
d4n2l8e
Więcej tematów