Trwa ładowanie...
d23p64d
d23p64d

Genialna 2-latka ma iloraz inteligencji jak Bill Gates

2-letnia Brytyjka Karina Oakley ma IQ równe 160 - tyle samo, ile znani w świecie geniusze Bill Gates i Stephen Hawking - podaje "Daily Mail".
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
d23p64d

Testy na inteligencję wykazały, że Karina jest najmądrzejszym dzieckiem w Wielkiej Brytanii. Jej inteligencja jest równa IQ znanego fizyka, autora "Krótkiej historii czasu" - 67-letniego Stephena Hawkinga oraz twórcy Microsoftu, 53-letniego miliardera Billa Gatesa.

Chociaż dwulatka może pochwalić się poziomem inteligencji dużo wyższym od przeciętnego dorosłego, ma zainteresowania jak zwyczajna dziewczynka w jej wieku. Lubi się przebierać, malować, bawić zabawkami i grać w różne gry.

Według psychologów, dziewczynka ma jednak psychikę dziecka w wieku 4-5 lat. Specjalne testy wykazały, że ma wyjątkową pamięć oraz zdolności werbalne, a także ogromną wyobraźnię.

d23p64d

Matka Kariny, Charlotte Fraser mówi, że od momentu urodzenia dziewczynki, przebywała z nią cały czas w domu. Przez ten czas dużo do niej mówiła, zawsze starała się odpowiadać na pytania dziecka. Karina zawsze była ciekawa, dużo pytała i miała wiele obserwacji dotyczących otaczającego świata - mówi Charlotte.

Przeciętna inteligencja dorosłego człowieka mieści się w przedziale 90-109. Osoby z IQ powyżej 140 uważane są już za wyjątkowo uzdolnione.

d23p64d

Podziel się opinią

Share
d23p64d
d23p64d
Więcej tematów