Trwa ładowanie...
TVP

Gen. Waldemar Skrzypczak: retoryka straszenia społeczeństwa polskiego wojną jest nie na miejscu

Putin nie dąży do konfrontacji z NATO, bo Polska to NATO - powiedział gen. Waldemar Skrzypczak, były dowódca wojsk lądowych, w programie "Dziś Wieczorem" w TVP Info. - Putin traktuje Polskę jako największego wroga, bo byliśmy liderem wspierania Ukrainy - dodał.
Share
Gen. Waldemar Skrzypczak
Gen. Waldemar SkrzypczakŹródło: WP.PL, Fot: Konrad Żelazowski
d153sjx

Gen. Skrzypczak w TVP Info skomentował słowa doradcy ministra obrony, gen. Bogusława Packa. W rozmowie z "Dziennikiem Gazetą Prawną" gen. Pacek powiedział: - Nie wykluczamy, że blisko Polski będzie konflikt na szerszą skalę. Co więcej, nie możemy zaprzeczyć, że obejmie nasz kraj.

- Retoryka straszenia społeczeństwa polskiego wojną jest nie na miejscu. Czy my się damy komukolwiek przestraszyć? Na pewno nie gen. Packowi, bo powinniśmy budować zupełnie inne podejście do tego zjawiska, jakie może nam zagrażać - stwierdził gen. Skrzypczak. - Przede wszystkim budujmy zaufanie do naszych żołnierzy - dodał.

- Niechęć do Polaków jest dziedziczona. Tak było zawsze. Rosjanie pamiętają rok 1612 i 1920 i wiele innych rzeczy, bo zawsze byliśmy ich wrogiem. Wśród państw Zachodu, Putin traktuje Polskę jako największego wroga, bo byliśmy liderem wspierania Ukrainy. My namawialiśmy Zachód, aby się Putinowi przeciwstawić. Teraz musimy być w tym konsekwentni, bo Putin nam tego nie wybaczy, może inaczej - on nam tego nie zapomni - podkreślił gen. Skrzypczak.

Źródło:* TVP Info, "Dziennik Gazeta Prawna"*

d153sjx

Podziel się opinią

Share
d153sjx
d153sjx
Więcej tematów