PolskaGdzie w Krakowie na piwo? Przewodnik po krakowskich multitapach

Gdzie w Krakowie na piwo? Przewodnik po krakowskich multitapach

Czy pub, do którego wybieracie się ze znajomymi na [ piwo ]( http://facet.wp.pl/kat,1034391,wid,16120372,wiadomosc.html ) ma dla Was istotne znaczenie? Czy chcielibyście, aby miłej oraz interesującej dyskusji towarzyszyło również dobre piwo? Jeżeli tak, to ten przewodnik jest dla Was. Kraków to drugie po Warszawie miasto z największą ilością wielokranów w Polsce. Warto jest je odwiedzić i przekonać się, czym przyciągają swoich klientów.

Multitapy, czy też inaczej wielokrany, to nowoczesny rodzaj knajpy, w której nie podaje się jednego czy dwóch tych samych rodzajów piwa. Najczęściej oferuje się kilkanaście stylów, z których każdy znajdzie coś dla siebie. Ten typ pubów przyszedł do nas oczywiście z zachodu, a dokładniej z USA. W multitapach serwuje się najczęściej około 10 różnych piw, ale liczba ta czasem sięga kilkudziesięciu rodzajów. Puby te wychodzą naprzeciw monotonii knajp oferujących dwa, najczęściej niczym nie różniące się od siebie piwa. Wielokrany to prawdziwa mekka piwoszy.

Kraków w tej dziedzinie nie ma się czego wstydzić. W mieście znajdziemy bowiem aż 7 różnych multitapów oraz trzy browary restauracyjne, w których piwo warzonej i rozlewane jest na miejscu. Najstarszymi krakowskimi wielokranami są House of Beer (ul. Św. Tomasza 35) oraz Omerta Pub&More (ul. Kupa 3). Oba ugruntowały swoją pozycję szeroką gamą piw oraz licznymi eventami, które przyciągają klientów.

Szukając ciekawego piwa nie można pominąć Strefa-Piwa Pub mieszczącego się na krakowskim Kazimierzu przy ul. Józefa 6. Pub słynie z szerokiej oferty piw czeskich, ale znajdziemy w nim również polskie piwa rzemieślnicze oraz piwa zagraniczne. Tutaj również organizowane są liczne piwne imprezy. Co roku odbywa się w nim Mikołajkowy Konkurs Piw Domowych, w którym wystawić mogą swoje piwa piwowarzy domowi. Z kolei Beer Gallery na ul. św. Tomasza 30 specjalizuje się w serwowaniu piw belgijskich.

Tylko w poprzednim roku w Krakowie otwarto 3 nowe multitapy. Chodzi tu o Viva La Pinta na ul. Floriańskiej 13, Tap Hause na ul. św. Jana 30 oraz MultiQlti Tap Bar znajdujące się na ul. Szewskiej 21. Biorąc pod uwagę fakt, że jeszcze dwa lata temu Kraków posiadał jedynie trzy tego typu miejsca, a dziś ma ich już siedem, świadczy o potężnym rozwoju kultury piwnej w Krakowie.

Dlaczego warto zainteresować się tymi miejscami? – Tylko tutaj mogę poczuć prawdziwy klimat piwnych pasjonatów. Sympatyczna i znająca się na rzeczy obsługa często doradza jakieś ciekawe piwo. Jeżeli nie jestem pewny, zawsze mogę poprosić o darmową próbkę. Te piwa naprawdę różnią się smakiem i każde jest wyjątkowe – tłumaczy Piotr, który nie wyobraża sobie innego miejsca do napicia się piwa. – Często można spotkać w nich ciekawych ludzi, np. piwowarów. To niesamowite, kiedy możesz przybić piątkę z człowiekiem, który uwarzył piw, które właśnie pijesz – dodaje Bartek.

Źródło artykułu:WP Wiadomości
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (18)