Gdzie można się kąpać w Bałtyku? Uwaga na upały
Nadciągająca fala upałów sprawia, że w Polsce są coraz wyższe temperatury. To oznacza, że wiele osób szuka ochłody nad wodą. Sprawdź, gdzie można się kąpać w Bałtyku.
Prognozy synoptyków na nadchodzące dni są jednoznaczne: nadchodzi fala upałów, a temperatura ma sięgać znacznie powyżej 30 stopni Celsjusza. W takich warunkach wiele osób szuka ochłody nad wodą. Warto jednak zadbać o swoje bezpieczeństwo i kąpać się tylko w bezpiecznych warunkach.
O zachowaniu podstawowych zasad bezpieczeństwa nad wodą ratownicy apelują co roku. I w każde wakacje zdarzają się dramatyczne sytuacje, podczas których życie tracą turyści, którzy mimo czerwonej flagi wchodzą do morza. A czerwona flaga oznacza nic innego jak kategoryczny zakaz kąpieli i wejścia do wody.
Gdzie można się kąpać w Bałtyku?
Woda w strzeżonych kąpieliskach badana jest na bieżąco przez regionalne stacje Głównego Inspektoratu Sanitarny. Wyniki badań prezentowane są na stronie instytucji. Pod uwagę brane są też kąpieliska nadmorskie. Mamy dobrą wiadomość: wszystkie są otwarte i nie występują w nich sinice ani skażenie mikrobiologiczne.
Dalsza część artykułu pod materiałem wideo
Wakacje w Mielnie. "Teraz nastąpi boom, na który czekamy"
Uwaga na upały
Wysokie temperatury sprawiają, że należy chronić się przed słońcem. W przeciwnym wypadku może nastąpić udar słoneczny. To bardzo poważna dolegliwość, której nie należy lekceważyć. Wystarczy kilka godzin obecności na słońcu bez nakrycia głowy, by nabawić się udaru słonecznego.
Czytaj także: Udar słoneczny. Objawy. Co robić?
Objawy:
- bóle i zawroty głowy;
- zaczerwienienie i poparzenia skóry;
- ogólny niepokój.
Temperatura wody w Bałtyku
Z danych IMGW-PIB wynika, że w nadmorskich kąpieliskach temperatura wody wynosi:
- Świnoujście - 19,3°C
- Międzyzdroje - 19,8°C
- Kołobrzeg - 18,5°C
- Ustka - 17,9°C
- Władysławowo - 18,4°C
- Hel - 18,8°C