Trwa ładowanie...

Gdzie jest prezydent? Rzecznik nie chce powiedzieć

Według informacji WP prezydent Andrzej Duda przebywa w Wiśle i ma problem z kolanem. Ale jego rzecznik wciąż nie chce udzielić żadnych informacji na ten temat. - Pan prezydent jest w gabinecie i przygotowuje się do szczytu bliskowschodniego - mówi WP Błażej Spychalski.

Share
Gdzie jest prezydent? Rzecznik nie chce powiedzieć
Źródło: Wikimedia Commons CC BY-SA
d79r2tb

Przynajmniej od środy nie ma oficjalnej informacji, gdzie przebywa prezydent Andrzej Duda. Kiedy w środę o spotkanie z nim zabiegali protestujący rolnicy, rzecznik Kancelarii Błażej Spychalski stwierdził na antenie radia RMF FM, że nie wie, gdzie jest prezydent, choć potem dodał, że jest poza Warszawą. Zastrzegł jednocześnie, że nie jest na nartach.

W rozmowie z WP w piątek Spychalski przyznaje, że powinien jaśniej się wyrazić odpowiadając na pytanie dziennikarza. Ale pytany o obecne miejsce pobytu odpowiada niejednoznacznie.

d79r2tb

- Pan prezydent jest w swoim gabinecie i pracuje. Przygotowuje się do szczytu bliskowschodniego i spotkań dwustronnych wokół tego wydarzenia - powiedział urzędnik. Wyjaśnił, że prezydent ma gabinety w kilku miejscach w Polsce.

Jak dowiedziała się WP, prezydent przebywa w swojej rezydencji w Wiśle. Prawdopodobnie jest tam też pierwsza dama. W czwartek odwiedziła dziecięcy Teatr Naszej Wyobraźni w miejscowości Gołkowice, oddalonej od Wisły o 50 km.

Duda natomiast rzeczywiście nie jeździ na nartach, bo ma problem z kolanem. Według źródła WP w otoczeniu prezydenta, nie jest to efekt kontuzji narciarskiej, lecz odnowienie starszego urazu.

d79r2tb

- Prezydent ma trudności w poruszaniu się, ale jest w stanie pracować. To nie jest bardzo poważny uraz - mówi rozmówca WP

Pytany o sprawę Spychalski odmówił udzielenia informacji na temat stanu zdrowia prezydenta. Zdradził natomiast, że w przyszłym tygodniu Duda odbędzie przynajmniej dwa spotkania z przywódcami: z wiceprezydentem USA Mikiem Pencem oraz premierem Izraela Benjaminem Netanjahu. Prezydent przywita też dygnitarzy przyjeżdżających na warszawski szczyt na temat sytuacji na Bliskim Wschodzie i otworzy dwudniowe rozmowy.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d79r2tb

Podziel się opinią

Share
d79r2tb
d79r2tb
Więcej tematów