Trwa ładowanie...

Gdzie jest burza? Prognoza pogody na środę 7 sierpnia. IMGW wydało ostrzeżenia dla 14 województw. Będzie grad, burza, deszcz i porywisty wiatr

Gdzie jest burza? Prognoza pogody na środę 7 sierpnia. Ostrzeżenia IMGW dla 14 województw. Meteorolodzy przewidują burze z piorunami oraz silne opady deszczu.

Gdzie jest burza? Prognoza pogody na środę 7 sierpnia. IMGW wydało ostrzeżenia dla 14 województw. Będzie grad, burza, deszcz i porywisty wiatrŹródło: Fotolia
d3iawca
d3iawca

Gdzie jest burza? – prognoza pogody na środę 7 sierpnia

W środę, 7 sierpnia meteorolodzy zapowiadają intensywne opady. Deszczu mogą spodziewać się przede wszystkim mieszkańcy województw: małopolskiego, świętokrzyskiego, podkarpackiej i śląskiego. W drugiej części dnia należy oczekiwać opadów nawet do 55 mm. Dziś najcieplej będzie w Krakowie, Katowicach i Rzeszowie, gdzie termometry pokażą maksymalnie do 28 stopni. Na południowych zachodzie oraz w centrum kraju należy oczekiwać do 26 do 27 stopni Celsjusza, a w Olsztynie, Łodzi, Białymstoku i na Pomorzu temperatura wyniesie około 22-23 stopni.

Burza – ostrzeżenia IMGW dla 14 województw

Dziś Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnejwydał ostrzeżenia przed burzami dla niemalże wszystkich regionów Polski (wyjątek to województwa lubelskie i zachodniopomorskie). Wiadomo, że pierwszy stopień ostrzeżeń dotyczy województw: pomorskiego, warmińsko-mazurskiego, podlaskiego, mazowieckiego, kujawsko-pomorskiego, łódzkiego, wielopolskiego, lubelskiego, dolnośląskiego oraz opolskiego. W tym obszarze przewidywane są opady do 30 mm. Lokalnie może wystąpić również grad. Osoby przebywające w województwach: podkarpackim, świętokrzyskim, śląskim i małopolskim ostrzega się przed porywami wiatru, nawet do 80 km/h. Na tych terenach suma opadów może przekroczyć nawet 55 mm.

d3iawca
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3iawca
Więcej tematów