Trwa ładowanie...

Gdańszczanom łatwiej będzie dbać o groby bliskich

Brak grabi, konewek czy miotły do oczyszczania nagrobków? Teraz to już nie problem. Zarządca gdańskich cmentarzy zdecydował się udostępnić je nieodpłatnie wszystkim odwiedzającym.

Share
Gdańszczanom łatwiej będzie dbać o groby bliskich
Źródło: Materiały prasowe
d4jkjm8

- Często zdarza się tak, że chcemy zrobić porządki na grobach bliskich, a nie mamy czym - bo jesteśmy w biegu, bo zapomnieliśmy, bo mieszkamy w innym mieście a na cmentarz przyszliśmy przy okazji wizyty u rodziny. W Gdańsku od teraz przestanie to być problemem - porządki będzie można zrobić pożyczając sprzęt miejski. To ukłon w stronę wszystkich odwiedzających gdańskie cmentarze. Kolejny, to fakt, że zestawy porządkowe udostępniane będą za darmo. Liczymy na uczciwość osób odwiedzających gdańskie nekropolie, wierzymy że sprzęt wróci na miejsce i będzie służył kolejnym nawiedzającym cmentarze - mówi Piotr Grzelak, zastępca prezydenta Gdańska.

Gdańscy urzędnicy zarządzają dziewięcioma rozsianymi po całym mieście cmentarzami. W skład komunalnych nekropolii wchodzą obiekty znajdujące się przy ul. Łostowickiej, Św. Franciszka, Sobieszewskim, Salvator Nowy, Św. Ignacego, Srebrzysko, Garnizonowym, Oliwskim i Św. Jadwigi. Ich łączna powierzchnia to prawie 94 hektary. Przy każdym z wejść udostępnione będą stojaki z grabiami, łopatkami, konewkami oraz szczotkami. Każdy ze stojaków ze sprzętem opatrzony jest hasłem: Zapomniałeś? Pożycz. Nie zapomnij oddać.

d4jkjm8

Podziel się opinią

Share
d4jkjm8
d4jkjm8
Więcej tematów