Trwa ładowanie...

Gdańskie gimnazjum wydało nieważne świadectwa. Absolwenci mogą mieć problem z przyjęciem do liceum czy technikum

"Sprawdźcie świadectwa swoich dzieci, bo mogą być nieważne" - wiadomości o takiej treści przesyłali sobie nawzajem rodzice dzieci z Gimnazjum nr 25 w Gdańsku. Świadectwa, które wydała szkoła, wydrukowano na złym szablonie. Część uczniów otrzymała już nowe dokumenty, ale okazuje się, że problem może dotyczyć również innych placówek.
Share
Gdańskie gimnazjum wydało nieważne świadectwa. Absolwenci mogą mieć problem z przyjęciem do liceum czy technikum
Źródło: WP.PL, Fot: WP.PL
d1ydss3

"Prosimy o potraktowanie tej sytuacji szczególnie pilnie, gdyż np. uczniowie kończący szkołę ponadgimnazjalną składają już dokumenty na uczelnie wyższe, a nikt z nas nie chciałby naszych gdańskich uczniów stawiać w trudnej sytuacji" - alarmuje w oświadczeniu zastępca prezydenta Gdańska Piotr Kowalczuk.

Co będzie z twoim dzieckiem 1.09.2017?

To reakcja na zauważoną w Gimnazjum nr 25 w Gdańsku pomyłkę, podaje Radio Gdańsk. Szkoła wydała swoim absolwentom świadectwa ze źle wydrukowanym symbolem. "Sprawdźcie świadectwa swoich dzieci, bo mogą być nieważne" - pisali do siebie nawzajem rodzice uczniów placówki.

d1ydss3

Problem może dotyczyć także innych szkół

Pomorska Kurator Oświaty w rozmowie z Radiem Gdańsk potwierdziła, że taka sytuacja miała miejsce. I dodała, że szybko ją naprawiono. - Błąd zauważono i po południu uczniowie otrzymali nowe, ważne świadectwa - podkresliła Monika Kończyk. Pracownik drukujący świadectwa miał zaznaczyć omyłkowo zły szablon.

Problem może dotyczyć jednak większej liczby szkół, w tym również gdańskiego gimnazjum nr. 2. Dyrektorzy placówki, która wydała złe dokumenty, muszą jak najszybciej wydać poprawny egzemplarz.

"Zdajemy sobie sprawę, że w ostatnich miesiącach przechodziliśmy wiele zmian w przepisach oraz bardzo intensywnie przygotowywaliśmy się do wdrożenia tzw. reformy systemu oświaty, zatem tego typu niedopatrzenie jest bardziej prawdopodobne, ale najważniejsze aby teraz zweryfikować dokumenty i ewentualnie szybko i sprawnie zadziałać" - dodaje Kowalczuk.

Źródło: Radio Gdańsk

d1ydss3

Podziel się opinią

Share
d1ydss3
d1ydss3
Więcej tematów