Trwa ładowanie...
d3zh9dj

Gdańsk zyskał nową "małą architekturę"

Śródmieście Gdańska wzbogaciło się o nową, funkcjonalną przestrzeń. Na skwerze między ulicą Mariacką, a Św. Ducha stanęły prototypy mebli gdańskich - stoły oraz ławki. Wedle pomysłu włodarzy, mają stać się jednym ze znaków rozpoznawczych miasta.
Share
Gdańsk zyskał nową "małą architekturę"
Źródło: Materiały prasowe, Fot: ZDiZ Gdańsk
d3zh9dj

W skład oddanych do użytku mebli wchodzą siedziska w kształcie polera cumowniczego oraz ławki, w które można wstawić rower. Ciekawostką jest też wykonanie w oparciu o ten sam projekt wizualny, ale z wykorzystaniem różnych materiałów jednej z ławek oraz słupka parkingowego. Koszt poszczególnych mebli waha się od 1,3 do 2 tys. zł w zależności od wielkości oraz materiału, z którego zostały wykonane.

- Chcemy poznać opinię mieszkańców na temat mebli, dowiedzieć się które projekty zdaniem użytkowników warto rozwijać, jakie z zaproponowanych rozwiązań są dla nich cenne. Dlatego zapraszamy wszystkich – zarówno gdańszczan, jak i turystów do oceny wygody oraz estetyki nowych mebli, i podzielenia się z nami opinią za pośrednictwem specjalnej internetowej ankiety zamieszczonej na profilu dedykowanym meblom gdańskim na Facebooku. Wypowiedzieć się w ankiecie będzie można do końca sierpnia. Od 4 sierpnia do końca miesiąca ankieta dostępna będzie także w Gdańsk Gift Shop. Zebrane opinie będą cenną wskazówką do dalszych prac nad gdańską małą architekturą - mówi Piotr Grzelak.

Projekt i wykończenie mebli to efekt konkursu przeprowadzonego wo 2013 roku. Część zwycięskich elementów infrastruktury zostało już uruchomione, między innymi przy ul. Piekarniczej oraz Wilanowskiej. Jednak dopiero teraz zestawiono je w jedną całość. Efekty konkursu będą wykorzystywane przy rewitalizacji gdańskich ulic. Plany mają bowiem zakładać wykorzystanie projektów przy budowie tzw. małej architektury.

d3zh9dj

Podziel się opinią

Share
d3zh9dj
d3zh9dj
Więcej tematów