Trwa ładowanie...
d1xho1e

Gdańsk przyznał honorowe odznaczenia. Wśród laureatów Paweł Adamowicz

Rada Miasta Gdańska ogłosiła laureatów Medali św. Wojciecha i Księcia Mściwoja II. Wyróżniono m.in. Europejskie Centrum Solidarności i Pawła Adamowicz. - To smutna poezja dziejowa - powiedział kanclerz Kapituł Medali prof. Andrzej Januszajtis.
Podziel się
Gdańsk. Paweł Adamowicz zostanie pośmiertnie uhonorowany Medalem Księcia Mściwoja II
Gdańsk. Paweł Adamowicz zostanie pośmiertnie uhonorowany Medalem Księcia Mściwoja II (East News, Fot: Karol Makurat/REPORTER)
d1xho1e

W piątek Rada Miasta Gdańska poinformowała, że laureatami Medalu św. Wojciecha są trener siatkówki Andrea Anastasi, kardiolog prof. Grażyna Świątecka oraz Europejskie Centrum Solidarności.

Kapituła rozpatrzyła również sześć wniosków o Medal Księcia Mściwoja II. Ostatecznie zdecydowano, że odznaczenie zostanie przyznane pośmiertnie tragicznie zmarłemu prezydentowi Gdańska.

d1xho1e

- Paweł Adamowicz zainicjował Medal Księcia Mściwoja II i ten medal wraca do niego po śmierci. To smutna poezja dziejowa - powiedział kanclerz Kapituł Medali prof. Andrzej Januszajtis.

Kolejna odsłona afery z Marianem Banasiem. Czarzasty: ręce opadają

Zaznaczył, że znał Pawła Adamowicza od czasów, gdy ten zasiadał w radzie miasta. - Wyróżniał go rozsądek i dobra znajomość prawa. Widziałem jak się rozwija, jak dojrzewa i staje się ojcem miasta i jego mieszkańców. Wspominam go z największą czułością i żalem, że go już nie ma wśród nas - dodał.

d1xho1e

Odznaczenia zostaną wręczone w poniedziałek podczas uroczystej sesji Rady Miasta Gdańska.

Źródło: gdansk.pl

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d1xho1e

Podziel się opinią

Share

d1xho1e

d1xho1e
Więcej tematów