Trwa ładowanie...

Gdańsk przyznał honorowe odznaczenia. Wśród laureatów Paweł Adamowicz

Rada Miasta Gdańska ogłosiła laureatów Medali św. Wojciecha i Księcia Mściwoja II. Wyróżniono m.in. Europejskie Centrum Solidarności i Pawła Adamowicz. - To smutna poezja dziejowa - powiedział kanclerz Kapituł Medali prof. Andrzej Januszajtis.
Share
Gdańsk. Paweł Adamowicz zostanie pośmiertnie uhonorowany Medalem Księcia Mściwoja II
Gdańsk. Paweł Adamowicz zostanie pośmiertnie uhonorowany Medalem Księcia Mściwoja IIŹródło: East News, Fot: Karol Makurat/REPORTER
d29eh34

W piątek Rada Miasta Gdańska poinformowała, że laureatami Medalu św. Wojciecha są trener siatkówki Andrea Anastasi, kardiolog prof. Grażyna Świątecka oraz Europejskie Centrum Solidarności.

Kapituła rozpatrzyła również sześć wniosków o Medal Księcia Mściwoja II. Ostatecznie zdecydowano, że odznaczenie zostanie przyznane pośmiertnie tragicznie zmarłemu prezydentowi Gdańska.

d29eh34

- Paweł Adamowicz zainicjował Medal Księcia Mściwoja II i ten medal wraca do niego po śmierci. To smutna poezja dziejowa - powiedział kanclerz Kapituł Medali prof. Andrzej Januszajtis.

Kolejna odsłona afery z Marianem Banasiem. Czarzasty: ręce opadają

Zaznaczył, że znał Pawła Adamowicza od czasów, gdy ten zasiadał w radzie miasta. - Wyróżniał go rozsądek i dobra znajomość prawa. Widziałem jak się rozwija, jak dojrzewa i staje się ojcem miasta i jego mieszkańców. Wspominam go z największą czułością i żalem, że go już nie ma wśród nas - dodał.

d29eh34

Odznaczenia zostaną wręczone w poniedziałek podczas uroczystej sesji Rady Miasta Gdańska.

Źródło: gdansk.pl

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d29eh34

Podziel się opinią

Share
d29eh34
d29eh34
Więcej tematów