Trwa ładowanie...
ddzf3rg

Gdańsk: arsenał w piwnicy 54-latka. Tysiące sztuk amunicji

Siedem sztuk broni myśliwskiej, różnych części składowych broni palnej oraz ponad 13 tysięcy sztuk amunicji znaleźli policjanci podczas przeszukania piwnicy należącej do 54-letniego mieszkańca Gdańska. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Policjanci odkryli w domu 54-latka prawdziwy arsenał
Policjanci odkryli w domu 54-latka prawdziwy arsenał (East News, Fot: LUKASZ SOLSKI)
ddzf3rg

Dzielnicowi z komisariatu na Suchaninie w Gdańsku asystowali w czwartek komornikowi urzędu skarbowego podczas przeszukania domu 54-letniego mężczyzny. To co przypadkowo odkryli wprawiło ich w osłupienie.

W piwnicy mężczyzny funkcjonariusze odkryli prawdziwy arsenał, m.in. dubeltówki, sztucery i karabiny. Zabezpieczyli również różne części składowe broni palnej, ponad 13 tys, sztuk amunicji do broni palnej różnego kalibru oraz narzędzia do jej wytwarzania, m in. matryce, urządzenia do dawkowania i odmierzania prochu.

ddzf3rg

Policjanci zatrzymali 54-latka pod zarzutem nielegalnego wytwarzania oraz posiadania broni i amunicji. Na miejsce przyjechali policjanci z wydziału dochodzeniowo-śledczego, technik kryminalistyki oraz biegły z zakresu badań broni i balistyki z laboratorium kryminalistycznego, którzy po przeprowadzeniu wstępnych oględzin przedmiotów zabezpieczyli je do dalszych badań.

54-letni mieszkaniec Gdańska został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu. Śledztwo w jego sprawie prowadzi Prokuratura Rejonowa Gdańsk- Wrzeszcz.

Mężczyźnie, za posiadanie broni i amunicji bez odpowiedniego zezwolenia grozi do 8 lat więzienia. Za nielegalne wytwarzanie amunicji może trafić za kraty nawet na 10 lat.

Źródło: KMP w Gdańsku

ddzf3rg

Podziel się opinią

Share

ddzf3rg

ddzf3rg
Więcej tematów