Trwa ładowanie...
d2ono1p
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

"Gazeta Wyborcza": nie 15, ale 30 milionów dolarów od CIA dla polskiej Agencji Wywiadu

Nie 15, ale 30 mln dolarów dała CIA polskiej Agencji Wywiadu w 2003 r. Nie były to pieniądze za zgodę na tajne więzienie, ale poszły na operacje specjalne - dowiedziała się "Gazeta Wyborcza".
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
"Gazeta Wyborcza": nie 15, ale 30 milionów dolarów od CIA dla polskiej Agencji Wywiadu
(PAP/EPA, Fot: PAP/Photoshot)
d2ono1p

Gazeta ma nagraną relację byłego urzędnika wywiadu, który twierdzi, że kwota była dwukrotnie większa niż podano w raporcie amerykańskiego senatu. Opisuje szczegóły dotyczące przekazania tych pieniędzy.

Informację gazeta potwierdziła w trzech innych źródłach. Wszyscy rozmówcy zaprzeczyli, by była to "zapłata za więzienie". Pieniądze były przeznaczone na operacje specjalne, które prowadziliśmy z Amerykanami w Afganistanie i innych krajach.

Zobacz również: prezydent Komorowski o raporcie ws. CIA. "Musiałem sporo tłumaczyć"

d2ono1p

Podziel się opinią

Share

d2ono1p

d2ono1p
Więcej tematów