Trwa ładowanie...
d1uenhu
internet
07-05-2002 08:25

Gazeta Wyborcza



Czy internetowe banki są bezpieczne?

d1uenhu
d1uenhu

W pogodną wrześniową niedzielę 2000 r. telewizja holenderska pokazała reportaż, w którym dwóch dwudziestoletnich studentów włamało się do serwisu internetowego bankowego giganta ABN Amro i przelewało na swoje konto pieniądze innych klientów. Rzecznik banku przed kamerą przyznał niepewnym głosem, że zabezpieczenie systemu rzeczywiście wymaga jeszcze trochę pracy.

Chociaż w Europie z elektronicznych banków korzysta już ponad 25 mln osób (według danych firmy Datamonitor), sondaże regularnie pokazują, że na całym świecie klienci darzą je mniejszym zaufaniem niż tradycyjne banki. Nie chodzi przy tym tylko o zamianę ciężko zarobionych pieniędzy na abstrakcyjne elektroniczne impulsy w bankowych komputerach. W większości wypadków klienci nie są w stanie ocenić, jak dobrze zabezpieczony jest bank przed atakiem ze strony elektronicznych przestępców. Kiedy przychodzimy do zwykłego banku, widzimy kraty, sejfy, pancerne drzwi i uzbrojonych strażników. W e-banku są zaś tylko hasła i szyfry.(miz)

Więcej: rel="nofollow">Gazeta Wyborcza - Czy internetowe banki są bezpieczne?Gazeta Wyborcza - Czy internetowe banki są bezpieczne?

d1uenhu
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1uenhu
Więcej tematów

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj