Trwa ładowanie...

"Gazeta Polska" o finansach Akcji Demokracja. Fundacja jest finansowana z zagranicy

"Gazeta Polska" twierdzi, że Akcja Demokracja jest finansowana z Niemiec. Jednak sama Akcja Demokracja na swojej stronie internetowej informuje o źródłach finansowania swoich akcji.

Share
d2xm0ze

W materiale promującym jutrzejsze wydanie "Gazety Polskiej" w Telewizji Republika padło stwierdzenie, że zagraniczne organizacje finansujące Akcję Demokrację prawdopodobnie stawiają jej żądania. Chodzi o Europejską Fundację Klimatyczną oraz organizację Compact, o których informuje Akcja Demokracja. "Gazeta Polska" podaje, że w jednej z tych organizacji działa były wiceprezes Deutsche Bank i minister finansów Niemiec.

To zdaniem gazety może sugerować, że protesty, które w materiale Telewizji Republika o jutrzejszym wydaniu gazety nazywane są puczem, przeciwko zmianom w wymiarze sprawiedliwości były inspirowane z zagranicy i realizowały interesy Niemiec. Jednak więcej na ten temat będzie można przeczytać dopiero jutro, ponieważ we wtorkowy wieczór podtrzymywano atmosferę sensacji.

d2xm0ze

Akcja Demokracja na swojej stronie internetowej informuje, że dąży do finansowania z drobnych wpłat od osób popierających i uczestniczących w działaniach organizacji. Poza tymi wpłatami fundacja otrzymuje pieniądze od organizacji o podobnym profilu działalności. W 2015 r. były to wymienione przez "Gazetę Polską" Compact i Europejska Fundacja Klimatyczna, które przekazały łącznie 35 tys. euro. W zeszłym roku wśród zagranicznych darczyńców znalazła się tylko ta druga organizacja, która zasiliła konto Akcji Demokracji kwotą 20 tys. euro.

d2xm0ze
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2xm0ze
Więcej tematów