Trwa ładowanie...
d2uiiqa

Gangsterzy upatrzyli sobie biznesmena. Policja udaremniła porwanie dla okupu

Funkcjonariusze CBŚP zapobiegli uprowadzeniu dla okupu biznesmena z Małopolski. W sprawie zatrzymano trzech groźnych gangsterów, w tym bossa bydgoskiego półświatka Tomasza B. ps. Kadafi.
Share
Wśród zatrzymanych gangsterów jest boss bydgoskiego półświatka Tomasz B. ps. Kadafi
Wśród zatrzymanych gangsterów jest boss bydgoskiego półświatka Tomasz B. ps. KadafiŹródło: Małopolska Policja
d2uiiqa

Przestępcy od dłuższego czasu przygotowywali się do uprowadzenia mieszkańca Małopolski. Wynajęli dom, zdobyli broń, maski, paralizatory oraz sprzęt elektroniczny. Swoją przyszłą ofiarę stale obserwowali. Gangsterzy szacowali, że dostaną nawet kilka milionów złotych okupu.

RMF podaje, że wśród osób, które przygotowywały porwanie, był Tomasz B. ps. Kadafi oraz Dariusz L. Obaj byli poszukiwani listem gończym do odbycia kary 15 i 14 lat pozbawienia wolności za udział w zorganizowanej grupie przestępczej. Tomasz B. to osławiony boss kujawsko-pomorskiego półświatka. Gangster ukrywał się od lutego 2018 r. Trzeci zatrzymany to Artur G., który miał odpowiadać za wynajęcie nieruchomości oraz finansowanie przygotowań. To on miał być również pomysłodawcą porwania.

Źródło: http://cbsp.policja.pl

Zatrzymani usłyszeli już prokuratorskie zarzuty m.in. działania w zorganizowanej grupie przestępczej mającej na celu uprowadzenie osoby. Zostali tymczasowo aresztowani na trzy miesiące. Grozi im do 8 lat więzienia.

Źródło: CBŚP/RMF/TVP.INFO

d2uiiqa

Podziel się opinią

Share
d2uiiqa
d2uiiqa
Więcej tematów