Trwa ładowanie...
d1lj37f

Gangsterka w sieci

Kradzieże, haracze, oszustwa, a nawet wymuszenia rozbójnicze to przestępstwa, do których coraz częściej dochodzi w sieci komputerowej. Tradycyjne metody, których synonimem był do tej pory kij bejsbolowy, są coraz częściej zastępowane przez znacznie bardziej wyrafinowane techniki.

d1lj37f
d1lj37f

Z raportu FBI poświęconego przestępstwom komputerowym wynika, że każdego roku wzrasta liczba takich przestępstw, popełnianych przez zorganizowane grupy.

Sebastian Małycha, prezes MediaRecovery firmy specjalizującej się w informatyce śledczej mówi, że problem jest coraz bardziej widoczny również w Polsce.

W wirtualnym świecie zagrożeni są zarówno zwykli użytkownicy jak i międzynarodowe korporacje.

Gangsterzy w "białych rękawiczkach" wymuszają na firmach haracze za ochronę przed innymi podobnymi grupami przestępczymi. Jeśli firma nie płaci, przestępcy są w stanie sparaliżować jej działania - dodaje Małycha.

Zdaniem specjalistów, zorganizowanym grupom przestępczym łatwiej jest wyłudzać pieniądze drogą elektroniczną, niż napadać na banki lub handlować narkotykami.

Według danych Komendy Głównej Policji średnia wykrywalność internetowych przestępstw w Polsce sięga ponad 70%. Jednak zdaniem specjalistów, wiele instytucji nie zgłasza tego typu incydentów nie chcąc stracić zaufania klientów.

d1lj37f
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1lj37f
Więcej tematów

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj