Trwa ładowanie...
d1e5535
d1e5535

Frasyniuk kontra Korwin-Mikke: rozprawa odroczona

Do poniedziałku Sąd Okręgowy w Warszawie odroczył w sobotę rozpatrzenie pozwu w trybie wyborczym Janusza Korwin- Mikkego (UPR) przeciwko Władysławowi Frasyniukowi (UW).
Powodem była nieobecność Frasyniuka i jego pełnomocnika na posiedzeniu. Sąd nie miał pewności, czy wiceszef UW otrzymał zawiadomienie o rozprawie.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
d1e5535

Korwin-Mikke, który startuje do Senatu we Wrocławiu z listy Bloku Senat 2001, skierował sprawę do sądu za to, że w Faktach TVN i w Politycznym Grafitti w Polsacie Frasyniuk podtrzymywał tezę, iż szef UPR pochwalał i zalecał rozwiązania stosowane przez Adolfa Hitlera.

Korwin-Mikke jako dowód przyniósł do sądu nagrania tych programów. Szef UPR podkreślił w uzasadnieniu swojego pozwu, że telewizyjne wypowiedzi Frasyniuka miały miejsce już po wygranym przez niego procesie z Wieczorem Wrocławia.

Na początku sierpnia w Wieczorze Wrocławia ukazała się relacja prasowa z wiecu wyborczego pt. "Korwin-Mikke: Za Hitlera było lepiej", w której sugerowano, że polityk UPR uznał, iż za czasów Hitlera było we Wrocławiu lepiej. Korwin-Mikke oskarżył gazetę o przekręcenie jego wypowiedzi i w trybie wyborczym podał ją do sądu. Proces wygrał. Sąd Okręgowy i później Apelacyjny we Wrocławiu przyznał rację politykowi. Podczas wiecu lider UPR mówił jedynie o podatkach, które za Hitlera były mniejsze. (and)

d1e5535

Podziel się opinią

Share

d1e5535

d1e5535
Więcej tematów