WP
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Frank-Walter Steinmeier: UE nie chce konfrontacji z Rosją, lecz musi działać

Minister spraw zagranicznych Niemiec Frank-Walter Steinmeier powiedział we wtorek, że Unia Europejska nie chce konfrontacji z Rosją w związku z jej wtargnięciem na ukraiński Krym, lecz musi być przygotowana na odpowiedź, jeśli Moskwa nie odstąpi.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Frank-Walter Steinmeier: UE nie chce konfrontacji z Rosją, lecz musi działać
(PAP/EPA, Fot: Michael Kappeler)
WP

- Jeśli weekend minie bez widomej zmiany w postępowaniu Rosji, w poniedziałek w Unii Europejskiej będziemy musieli przedyskutować następną fazę działań - powiedział szef niemieckiej dyplomacji w stolicy Estonii Tallinie.

- Nie chcemy konfrontacji, lecz działania strony rosyjskiej zmuszają nas, niestety, do przygotowania się - powiedział Steinmaier dziennikarzom. Zapewnił trzy kraje bałtyckie - Estonię, Litwę i Łotwę - że ich bezpieczeństwo gwarantują NATO i UE.

Polub WP Wiadomości
WP
WP