Trwa ładowanie...
d39d8gn
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Francuskie służby pewne, że udaremniły zamach na Lazurowym Wybrzeżu

Francuskie służby antyterrorystyczne są przekonane, że udaremniły planowany zamach na Lazurowym Wybrzeżu, za którym miał stać człowiek wracający z dżihadu w Syrii - poinformowała agencja AFP, powołując się na źródła zbliżone do sprawy.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Widok na Lazurowe Wybrzeże
Widok na Lazurowe Wybrzeże (AFP, Fot: Valery Hache)
d39d8gn

17 lutego w bloku mieszkalnym w Mandelieu-La-Napoule, niedaleko Cannes, znaleziono ok. 900 gramów materiałów wybuchowych. Ten budynek był bazą 23-letniego mężczyzny aresztowanego kilka dni wcześniej. Był on powiązany z ugrupowaniem islamistycznym rozbitym w 2012 roku - sprecyzowały źródła agencji AFP.

Ekspertyzy wykazały, że materiałem wybuchowym był nadtlenek acetonu (TATP) - substancja, którą można wyprodukować w warunkach domowych i która była już wykorzystywana w zamachach, np. w Marrakeszu w 2011 roku.

W pomieszczeniu technicznym w tym samym bloku skonfiskowano również broń palną oraz sprzęt informatyczny.

d39d8gn

Zatrzymany mężczyzna był powiązany z komórką zwaną Cannes-Torcy, uważaną za najgroźniejszą grupę we Francji od fali ataków w połowie lat 90. Jej członkowie są podejrzewani o udział w ataku z użyciem granatów na ośrodek żydowski w Sarcelles, na przedmieściu Paryża, we wrześniu 2012 roku.

Mężczyzna ten uniknął aresztowania na jesieni 2012 roku, gdy francuskie służby podjęły operację w celu rozbicia tej komórki terrorystycznej.

Podziel się opinią

Share

d39d8gn

d39d8gn
d39d8gn
Bądź na bieżąco:
Więcej tematów