Trwa ładowanie...

Francuska policja prosi o pomoc w zidentyfikowaniu jednego z kamikadze

Francuska policja opublikowała we wtorek wieczorem zdjęcie jednego z zamachowców samobójców ze Stade de France i zaapelowała do świadków o pomoc w ustaleniu tożsamości mężczyzny, który wysadził się w powietrze podczas fali piątkowych ataków w Paryżu.

Share
Francuska policja prosi o pomoc w zidentyfikowaniu jednego z kamikadze
Źródło: Police Nationale
d91m43v

Śledczy już ustalili, na podstawie odcisków palców, że mężczyzna ten przeszedł kontrolę w Grecji w październiku. Przy jego zwłokach znaleziono syryjski paszport na nazwisko żołnierza syryjskiej armii rządowej, który zginął kilka miesięcy temu.

Jak pisze agencja Reutera, śledczy skłaniają się ku tezie, że paszport był autentyczny, ale nie uważają, by kamikadze był jego właścicielem.

d91m43v

Paszport wystawiono na nazwisko Ahmada Al Mohammada, urodzonego 10 września 1990 roku Syryjczyka z Idlibu, na północnym zachodzie kraju.

Reuters, powołując się na źródła wywiadowcze i policyjne, pisze, że mężczyzna, który się nim posłużył, mógł podróżować przez Bałkany do Europy Zachodniej ze wspólnikiem. Miał dotrzeć do Grecji, udając syryjskiego uchodźcę i 3 października został zarejestrowany na wyspie Leros.

d91m43v

Podziel się opinią

Share
d91m43v
d91m43v
Więcej tematów