Trwa ładowanie...

Francja: w niedzielę Francuzi pożegnają swojego byłego prezydenta Jacques'a Chiraca

W niedzielę Francuzi będą mogli oddać hołd swojemu byłemu prezydentowi Jacques'owi Chiracowi. Uroczystości żałobne odbędą się na placu Inwalidów w Paryżu. Poniedziałek został ogłoszony dniem żałoby narodowej we Francji.

Share
Francja: w niedzielę Francuzi pożegnają swojego byłego prezydenta Jacques'a ChiracaŹródło: PAP, fot: JB Autissier / Panoramic
dgl1e6v

Zięć byłego prezydenta Francji Frederic Salat-Baroux, mąż Claude Chirac, poinformował, że uroczystości żałobne rozpoczną się o godz. 14 na placu Inwalidów w Paryżu. Weźmie w nich udział rodzina Jacques'a Chiraca.

Salat-Baroux dodał, że ten hołd związany jest z "silnymi relacjami Jacques'a Chiraca z Francuzami. Wszyscy, którzy go kochali, mogą przyjść i jeszcze raz zebrać się wokół niego".

dgl1e6v

Pogrzeb Chiraca odbędzie się w poniedziałek, w ścisłym rodzinnym gronie. Były prezydent Francji, zgodnie z wolą swojej żony Bernadette, spocznie w grobowcu na cmentarzu Montparnasse, obok swojej najstarszej córki Laurence.

Poniedziałek został ogłoszony dniem żałoby narodowej. W samo południe w kościele Saint-Sulpice w Paryżu odbędzie się uroczyste nabożeństwo.

W Pałacu Elizejskim wystawiono księgę kondolencyjną. Będzie się można do niej wpisywać do niedzieli wieczorem.

Jacques Chirac zmarł w czwartek rano w wieku 86 lat. Przez dwie kadencje, w latach 1995-2007, był prezydentem Francji. Dwukrotnie sprawował też urząd premiera (1974-1976 i 1986-1988), a w latach 1977-1995 był merem Paryża.

dgl1e6v
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dgl1e6v
dgl1e6v
Więcej tematów