Trwa ładowanie...
d24f3r8

Francja: nie znaleziono ciał polskich rybaków

Nie potwierdziły się wcześniejsze informacje o odnalezieniu ciał dwóch polskich rybaków, którzy utonęli we wtorek w katastrofie kutra około 20 km od wyspy Noirmoutier na Atlantyku, przy zachodnich wybrzeżach Francji.

Share
d24f3r8

O odnalezieniu ciał informował wicekonsul Rzeczypospolitej we Francji, Wojciech Kaczmarek. O 17 poszukiwania zostały przerwane i zostaną wznowione w czwartek. Ekipy ratunkowe odnalazły jedno ciało. Jak poinformował konsul Sławomir Janiec z Konsulatu generalnego w Paryżu znalezione zostało ciało szypra.

Według informacji, przekazanych przez francuskie służby - łódź jest przewrócona do góry dnem i leży na głębokości 29 m. Wewnątrz widać dwa inne ciała - poinformowali nurkowie z ekipy ratunkowej. W katastrofie zginęła cała, 4-osobowa załoga, w tym dwóch Polaków - jeden z Goleniowa, drugi z Mostów. Dwaj polscy rybacy Krzysztof D. i Zbigniew W. od stycznia bieżącego roku pracowali na kutrze "Perle de Jade". Kuter należał do Francuza o nazwisku Lerai - poinformował konsul Sławomir Jańca.

Kuter wypłynął wczoraj z portu niedaleko Nantes. Okoliczności wypadku nie są na razie znane. Na morzu panował sztorm. (aka, miz)

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
d24f3r8

Podziel się opinią

Share

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d24f3r8
d24f3r8
Więcej tematów