Trwa ładowanie...

Franciszek zaprosił do siebie kilka ofiar pedofilii

W Watykanie spotyka się dziś papieska Komisja do spraw Ochrony Nieletnich. Na utworzeniu specjalnej grupy dla przeciwdziałania w Kościele nadużyciom wobec dzieci i młodzieży bardzo zależało Franciszkowi.

Share
Franciszek zaprosił do siebie kilka ofiar pedofilii
Źródło: PAP/EPA, fot: Abaca
d293041

Podczas jednej z audiencji papież zapewnił, że sprawcy tych czynów zostaną ukarani, a Kościół jest świadom wyrządzonych najmniejszym krzywd. Zaś na poniedziałek (07.07), na swoją poranną mszę Franciszek zaprosił kilka ofiar pedofilii.

- Franciszek jest jednoznaczny- mówi IAR profesor Zbigniew Mikołejko Kierownik Zakładu Badań nad Religią Polskiej Akademii Nauk. Jego zdaniem sprawcy takich czynów w Kościele będą surowo karani. - Świadomość takiej drogi dociera do Episkopatu w Polsce- dodaje profesor. Jako przykład podaje zorganizowaną niedawno w Krakowie modlitwę ekspiacyjną z udziałem biskupów.

W składzie ośmioosobowej papieskiej Komisji jest była premier i ambasador Polski przy Stolicy Apostolskiej, znawca prawa międzynarodowego Hanna Suchocka. Pierwsze spotkania grupy odbyło się w maju. Na razie trwa opracowywanie statutów i zakres obowiązków Komisji.

d293041

Podziel się opinią

Share
d293041
d293041
Więcej tematów