Trwa ładowanie...
d19vkkq
d19vkkq

FPNP: wysyła pierwsze listy poszkodowanych przez III Rzeszę do weryfikacji

Fundacja Polsko-Niemieckie Pojednanie wyśle w środę do weryfikacji przez niemiecką Fundację "Pamięć, Odpowiedzialność i Przyszłość" listę pierwszych 10 tys. osób, którym mają być wypłacone odszkodowania.
Share
d19vkkq

Dane tych osób w formie elektronicznej będą przekazywane niemieckiej Fundacji w celu ich wyrywkowej weryfikacji - napisano w komunikacie FPNP.

Zgodnie z umową partnerską, strona niemiecka będzie musiała sprawdzić przekazywane listy w ciągu czterech tygodni. Listy te będą zawierały nazwiska osób, które złożyły poprawnie wypełnione wnioski, są uprawnione do otrzymania świadczenia na podstawie niemieckiej Ustawy, powołującej Fundację "Pamięć, Odpowiedzialność i Przyszłość" i których dane zostały poprawnie zweryfikowane przez FPNP.

PFNP jest przygotowana do przekazania list zawierających ponad 157 tys. nazwisk osób, których dane zostały dotychczas pozytywnie zweryfikowane - czytamy w komunikacie.

d19vkkq

Z komunikatu wynika, że z ok. 430 tys. wniosków jakie dotarły do fundacji, ponad 80 tys. zawiera błędy. Do osób, które złożyły błędnie wypełnione wnioski fundacja będzie wysyłała informację o rodzaju popełnionego błędu oraz nowy formularz wniosku.

Polska fundacja będzie przesyłała w pierwszej kolejności listy z nazwiskami osób najstarszych, czyli tych, które otrzymały od FPNP czeki zaliczkowe. Dotychczas fundacja wysłała ponad 50 tys. takich czeków. (an)

d19vkkq

Podziel się opinią

Share
d19vkkq
d19vkkq
Więcej tematów