Trwa ładowanie...
d4aw79l

Forum Żydów Polskich: W Jerozolimie będą przemawiać główni sprawcy Zagłady

- W Jerozolimie będą przemawiać główni sprawcy Zagłady, ale głos polskiego prezydenta nie zostanie uwzględniony ani usłyszany - napisali przedstawiciele Forum Żydów Polskich.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Prezydent Andrzej Duda zapowiedział, że nie pojedzie do Jerozolimy
Prezydent Andrzej Duda zapowiedział, że nie pojedzie do Jerozolimy (PAP, Fot: Radek Pietruszka)
d4aw79l

Prezydent Andrzej Duda oświadczył we wtorek, że nie weźmie udziału w obchodach rocznicy wyzwolenia obozu w Auschwitz, które odbędą się 23 stycznia w Jerozolimie. Potwierdził, że otrzymał zaproszenie na uroczystości, ale nie przewidziano w nich wystąpienia prezydenta Polski. Jednocześnie zaplanowano przemówienia prezydenta Rosji, Niemiec, Francji i Wielkiej Brytanii.

"Czyli wszystko wskazuje na to, że w Jerozolimie będą przemawiać reprezentanci państw, które podpisały pakt Ribbentrop-Mołotow (Niemcy, Rosja), główni sprawcy Zagłady (Niemcy) i ci, którzy ochoczo wydali Żydów Niemcom na zagazowanie w Auschwitz (Francja)" - napisali na Twitterze przedstawiciele Forum Żydów Polskich.

"Ale polski prezydent, reprezentujący państwo, którego rząd zaalarmował świat z powodu masowej eksterminacji Żydów w okupowanej przez Niemcy Polsce, jest jedynym głosem, który nie zostanie uwzględniony ani usłyszany" - czytamy dalej.

Jacek Czaputowicz: Polska wyśle przedstawiciela

Szef MSZ Jacek Czaputowicz zapowiedział we wtorek w Polsat News, że Polska wyśle przedstawiciela do Izraela.

d4aw79l

- Reprezentant Polski na obchodach 75. rocznicy wyzwolenia obozu Auschwitz-Birkenau będzie, będzie się przysłuchiwał, być może zabierze głos na jakiejś konferencji. To kwestia ustalenia. W jakiejś formule na pewno będzie przedstawiciel Polski - powiedział szef MSZ.

Czaputowicz dodał, że w razie kolejnego kontrowersyjnego wystąpienia Władimira Putina, atakującego Polskę, prezydent Andrzej Duda będzie mógł się odnieść do niego kilka dni później, na uroczystościach w Auschwitz.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d4aw79l

Podziel się opinią

Share
d4aw79l
d4aw79l
Więcej tematów