Trwa ładowanie...

Flagi na Litwie przepasane kirem; czwarty dzień żałoby

Na Litwie w niedzielę od godz. 7.00 rano obowiązuje żałoba narodowa. Na mocy decyzji litewskiego rządu w związku z katastrofą samolotową pod Smoleńskiem, w której zginął m.in. prezydent Polski Lech Kaczyński, w kraju żałoba trwała też od poniedziałku do środy.

Share
Flagi na Litwie przepasane kirem; czwarty dzień żałoby
Źródło: AFP
d362ezs

W niedzielę flagi państwowe na budynkach użyteczności publicznej zostały opuszczone do połowy masztu lub przepasane kirem. W litewskich kościołach odbywają się modlitwy w intencji ofiar katastrofy.

Telewizja publiczna będzie transmitowała uroczystości pogrzebowe z Krakowa. Również prywatne stacje telewizyjne na niedzielę przygotowały specjalne programy poświęcone tragedii pod Smoleńskiem.

d362ezs

Stacja Lietuvos Ryto Televizja w specjalnym programie pt. "Świat żegna" w niedzielę pokaże reportaż o prezydencie Lechu Kaczyńskim i jego rodzinie, o osobach, które zginęły pod Smoleńskiem, o Polsce pogrążonej w żałobie. Gośćmi programu będą m.in. czołowi litewscy historycy Alfredas Bumblauskas i Arunas Gumulauskas, znany politolog Lauras Bielinis, dowódca litewskich sił powietrznych Arturas Leita.

d362ezs

Podziel się opinią

Share
d362ezs
d362ezs
Więcej tematów