Trwa ładowanie...
d48x2sj

Film inspirowany historią zabójstwa J. Dębskiego

W Warszawie trwają zdjęcia do filmu
"Izolator", inspirowanego historią zabójstwa byłego ministra
sportu, Jacka Dębskiego. Reżyserem jest Australijczyk Christopher
Doyle. W filmie grają polscy aktorzy, m.in. Jan Frycz, Anna
Przybylska, Adam Ferency, Jacek Poniedziałek i Łukasz Simlat.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Film inspirowany historią zabójstwa J. Dębskiego
(AKPA)
d48x2sj

Zdjęcia zakończą się 15 grudnia - poinformowała producent filmu Marianna Rowińska z warszawskiej firmy Ozumi Films. Autorem scenariusza jest Maciej Pisarek.

Zamierzamy pokazać ten film na festiwalu w Cannes w 2008 roku- powiedziała Rowińska. Polska premiera planowana jest na październik 2008 r. Polski tytuł to "Izolator", zaś w kinach zagranicą film będzie pokazywany pod tytułem "Warsaw Dark" ("Warszawski mrok") - poinformowała producent.

"Izolator" ma być thrillerem politycznym z wątkiem miłosnym. Wśród głównych bohaterów będą: 50-letni Ernest (Jan Frycz), który zakochuje się w zjawiskowo pięknej 25-letniej call-girl, Ojce (Anna Przybylska), i doświadczony inspektor policji, Grottger (Adam Ferency).

d48x2sj

"Noc, Warszawa, restauracja nad rzeką. Ojka - młoda, piękna call-girl wybiega na parking. Za nią podąża znany polityk, nęcony jej wdziękiem i urodą. Nie wie, że Ojka to tylko przynęta, a on sam za parę minut zginie" - tak zacząć się ma akcja filmu.

Reżyser "Izolatora" Christopher Doyle (ur. 1952) w środowisku filmowym znany jest głównie jako ceniony operator.

Jacek Dębski, b. minister sportu, zmarł w 2001 r. w Warszawie. Został postrzelony w głowę przez nieznanego sprawcę. Odnaleziony na ulicy w pobliżu Mostu Poniatowskiego przez przypadkowego przechodnia, trafił w ciężkim stanie do szpitala, gdzie zmarł. Za pomoc w zabójstwie Dębskiego na 8 lat więzienia skazano Halinę G. - "Inkę".

d48x2sj

Podziel się opinią

Share

d48x2sj

d48x2sj
Więcej tematów