Trwa ładowanie...

Filipiny: Wzrosła liczba ofiar burzy tropikalnej Usman. Nie żyje już ponad 120 osób

Wzrosła liczba ofiar burzy tropikalnej Usman na Filipinach. Wcześniej informowano o 85 ofiarach żywiołu, a 28 osób uznano za zaginione. Teraz odnotowano ponad 120 ofiar. Są obawy, że może być ich więcej.

Filipiny: Wzrosła liczba ofiar burzy tropikalnej Usman. Nie żyje już ponad 120 osóbŹródło: PAP
duwcrgx
duwcrgx

Burza tropikalna Usman spowodowała liczne powodzie i lawiny błotne na terenie Filipin. Ponad 300 tysięcy osób było zmuszonych do ewakuowania się. W prowincji Camarines Sur w regionie Bicol na południu wyspy Luzon ogłoszono stan klęski żywiołowej. Usman wywołał komplikacje w dostawach energii elektrycznej, transporcie oraz komunikacji powietrznej, lądowej i morskiej. Eksperci nie spodziewali się, że żywioł wyrządzi tak poważne szkody.

W tej chwili za ofiary burzy tropikalnej uznano co najmniej 122 osoby. Kilkadziesiąt osób zostało rannych, a prawie 30 tysięcy przebywa obecnie w specjalnych ośrodkach dla ewakuowanych. Pojawiają się spore obawy, że może być ich znacznie więcej - ratownicy nie dotarli jeszcze do najbardziej odległych miejscowości.

Filipiny każdego roku nawiedza 15-20 burz tropikalnych. Ich występowanie rozpoczyna się wraz z porą monsunową (przełom maja i czerwca), która kończy się najpóźniej w grudniu.

duwcrgx
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
duwcrgx
Więcej tematów