Trwa ładowanie...
d3y2pia

Filipiny: Burza tropikalna Usman zbiera śmiertelne żniwo

Filipiny po niedawnym trzęsieniu ziemi, ponownie muszą zmagać się z żywiołem. Tym razem wyspa znalazła się pod wpływem burzy tropikalnej Usman.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Filipiny - co najmniej 85 osób zginęło na skutek kataklizmów spowodowanych burzą Usman.
Filipiny - co najmniej 85 osób zginęło na skutek kataklizmów spowodowanych burzą Usman. (iStock.com)
d3y2pia

Filipiny –burza Usman zabiła już 85 osób

Tuż po trzęsieniu ziemi, które sparaliżowało Filipińczyków muszą oni ponownie zmierzyć się z żywiołem. Tym razem Filipiny nawiedziłaburza tropikalna Usman. W wyniku intensywnych opadów doszło do wielu powodzi. Mieszkańcy muszą się zmagać również z osuwiskami błotnymi. Jak podaje EFE dotychczas z powodu burzy śmierć poniosło 85 osób, a 40 zostało rannych. Kolejnych 20 uznaje się za zaginione. Około 190 tys. Filipińczyków musiało opuścić swoje domy. 24 tys. osób przebywa w specjalnych ośrodkach dla osób ewakuowanych. Lokalne media informują, że liczba ofiar będzie jeszcze weryfikowana.

Filipiny – kraj targany żywiołami

Kilka dni temu (29 grudnia) Filipiny nawiedziło trzęsienie ziemi o magnitudzie 6,9, po którym ostrzegano przed możliwością nadejścia tsunami. Tuż po Nowym Roku mieszkańcy niewielkiej wyspy po raz kolejny muszą walczyć z naturą. Filipiny każdego roku nawiedza 15-20 burz tropikalnych. Ich występowanie rozpoczyna się wraz z porą monsunową (przełom maja i czerwca) i kończy około listopada/grudnia.

d3y2pia

Podziel się opinią

Share

d3y2pia

d3y2pia
Więcej tematów