Trwa ładowanie...

Filipiny: Burza tropikalna Usman zbiera śmiertelne żniwo

Filipiny po niedawnym trzęsieniu ziemi, ponownie muszą zmagać się z żywiołem. Tym razem wyspa znalazła się pod wpływem burzy tropikalnej Usman.
Share
Filipiny - co najmniej 85 osób zginęło na skutek kataklizmów spowodowanych burzą Usman.
Filipiny - co najmniej 85 osób zginęło na skutek kataklizmów spowodowanych burzą Usman.Źródło: iStock.com
d29403j

Filipiny –burza Usman zabiła już 85 osób

Tuż po trzęsieniu ziemi, które sparaliżowało Filipińczyków muszą oni ponownie zmierzyć się z żywiołem. Tym razem Filipiny nawiedziłaburza tropikalna Usman. W wyniku intensywnych opadów doszło do wielu powodzi. Mieszkańcy muszą się zmagać również z osuwiskami błotnymi. Jak podaje EFE dotychczas z powodu burzy śmierć poniosło 85 osób, a 40 zostało rannych. Kolejnych 20 uznaje się za zaginione. Około 190 tys. Filipińczyków musiało opuścić swoje domy. 24 tys. osób przebywa w specjalnych ośrodkach dla osób ewakuowanych. Lokalne media informują, że liczba ofiar będzie jeszcze weryfikowana.

Filipiny – kraj targany żywiołami

Kilka dni temu (29 grudnia) Filipiny nawiedziło trzęsienie ziemi o magnitudzie 6,9, po którym ostrzegano przed możliwością nadejścia tsunami. Tuż po Nowym Roku mieszkańcy niewielkiej wyspy po raz kolejny muszą walczyć z naturą. Filipiny każdego roku nawiedza 15-20 burz tropikalnych. Ich występowanie rozpoczyna się wraz z porą monsunową (przełom maja i czerwca) i kończy około listopada/grudnia.

d29403j

Podziel się opinią

Share
d29403j
d29403j
Więcej tematów