Trwa ładowanie...
d3067ey

Fiasko sztandarowego projektu Tarczyńskiego. PiS właśnie sprowadziło go na ziemię

"Ani rząd, ani PiS nie pracują nad ustawą o fake newsach" - oznajmił szef Komitetu Stałego Rady Ministrów Jacek Sasin. Zaledwie kilka dni temu jej pomysłodawca, Dominik Tarczyński, zapewniał, że projekt jest "niemal gotowy".
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Tarczyński od dawna zapowiadał ustawę
Tarczyński od dawna zapowiadał ustawę (PAP, Fot: Jacek Turczyk)
d3067ey

Słowa Sasina padły w rozmowie z dziennikiem "Rzeczpospolita". Minister stwierdził, że jeśli poseł przygotuje projekt, to PiS się nad nim "pochyli", co nie znaczy, że "zaakceptuje bezkrytycznie".

"Nie możemy mu tych prac zakazać. Ma do tego prawo. Z drugiej strony, to bardzo delikatna kwestia, gdyż nie chcemy, żeby powstało wrażenie, że PiS chce kneblować dziennikarzy. Nie chce" - podkreślił Sasin.

W piątek w rozmowie z WP Tarczyński informował, że projekt ustawy ws. fake newsów jest już niemal gotowy. Zapowiadał, że złoży go w Sejmie na najbliższym posiedzeniu. - Za fake newsy będą odpowiadać nie tylko dziennikarze, ale wszystkie osoby publiczne, także politycy - mówił.

d3067ey

Polityk od dawna zapowiadał, że szykuje ustawę, pozwalającą odgórnie dyscyplinować redaktorów. Jako karę za fake newsy zaproponował 1 mln euro, czyli ponad 4 mln zł. Pomysł był szeroko komentowany przez opinię publiczną, wywołał wiele kontrowersji. Odcinali się od niego nawet prawicowi publicyści.

Zobacz: Lisicki w WP: "Projekt dotyczący fake newsów jest skrajnie niebezpieczny. To droga do cenzury"

Podziel się opinią

Share

d3067ey

d3067ey
d3067ey
Bądź na bieżąco:
Więcej tematów