Trwa ładowanie...
d3tsjtr

Festiwal Sztuki Słowa: Peszek odczyta "Odyseję"Jan Peszek
W poniedziałek w auli UAM w Poznaniu w ramach Festiwalu Sztuki Słowa - cyklu publicznych prezentacji tekstów wielkiej klasyki literatury - "Odyseję" Homera będzie czytał Jan Peszek.

d3tsjtr
d3tsjtr

Festiwal Sztuki Słowa - Verba Sacra - to interdyscyplinarny projekt artystyczno-naukowo-religijny, poświęcony tradycji słowa w kulturze duchowej narodu polskiego, ze szczególnym uwzględnieniem dziedzictwa europejskiego. Realizację rozpoczęto w styczniu ub.r. w formie cyklu dwunastu prezentacji tekstów biblijnych. W tym roku 2001 cykl jest kontynuowany.

Projekt jest pomyślany jako cykl publicznych prezentacji tekstów wielkiej klasyki literatury (Biblia, teksty Ojców Kościoła, literatura Wschodu Europy, literatura staropolska, klasyka polska), odczytywanych przez najwybitniejszych aktorów. Prezentacje poprzedzone są pracami: filologicznymi, biblistycznymi, historycznymi, przekładowymi i artystycznymi. Aktorów wspierają wybitni konsultanci teologiczni, literaturoznawcy i historycy, m.in.: ks. prof. W. Chrostowski, prof. A. Świderkówna, prof. J. Tazbir.

W planach organizatorów jest poszerzenie cyklu o wielkie dzieła klasyki narodowej i światowej oraz międzynarodowy konkurs na interpretację tekstu sakralnego i religijnego. Do eliminacji przystąpią aktorzy i studenci szkół teatralnych oraz nieprofesjonaliści. Przewidziano spotkania w formie warsztatów z wybitnymi aktorami, biblistami, filologami, historykami i teologami.

Organizacji przygotowań podjął się Uniwersytet im. A. Mickiewicza w Poznaniu, który jest głównym organizatorem cyklu.

Wirtualna Polska sprawuje nad festiwalem "Verba Sacra" patronat medialny. (aka)

d3tsjtr
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3tsjtr
Więcej tematów