Trwa ładowanie...
06-11-2014 11:54

Festiwal "Krakowskim Targiem" już 8 listopada

Na placach targowych krakowiacy zawsze znajdą świeże i smaczne produkty. Do korzystania ze straganów można będzie się przekonać 8 listopada na Placu Imbramowskim. To tam odbędzie się trzecia już edycja Festiwalu Placów Targowych Krakowa "Krakowskim Targiem".

Festiwal "Krakowskim Targiem" już 8 listopadaŹródło: PAP, fot: Photoshot/Peter Erik Forsberg
d6lgobz
d6lgobz

Całe wydarzenie rozpocznie się już o godz. 8.45. Jego moderatorem będzie Leszek Mazan, a o godz. 11.40 prezydent Majchrowski wręczy dyplomy i podziękuje przedstawicielom targowiska m.in. za udział w projekcie Central Markets. W ciągu całego dnia odbywać się będą występy muzyczne, pokazy kulinarne. Będzie też można zapoznać się z historią krakowskiego handlu. Nie objedzie się także bez degustacji i zakupów.

O godzinie 9.20 rozpocznie się pokaz kulinarny połączony z degustacją „Rozgrzewająca jesień”. W jego trakcie przedstawiciele Starego Kleparza oraz Placu Na Stawach będą przygotowywać przystawki. O godzinie 10.10. kucharze z Nowego Kleparza oraz Unitargu przygotują jesienną zupę. O godzinie 12.00 blogerzy kulinarni będą przygotowywać danie główne. W trakcie przygotowywania potraw moderator będzie opowiadał o używanych przez kucharzy składnikach i przepisach, będzie też odwiedzał różne stoiska targowe.

Co prawda projekt Central Markets dobiega końca, jednak władze miasta planują jego kontynuację we własnym zakresie: nadal będą promować place targowe i organizować Festiwal Krakowskim Targiem.

d6lgobz
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d6lgobz
Więcej tematów