Trwa ładowanie...
dud6kcj

Festiwal "Genius Loci" w Krakowie

Prezentacja nowoczesnej, multimedialnej sztuki europejskiej to cel Międzynarodowego Festiwalu "Genius loci", który rozpocznie się w najbliższy czwartek w Krakowie. Organizatorem przedsięwzięcia jest Biuro Kraków 2000.

dud6kcj
dud6kcj

Festiwal jest zapowiedzią wielkiego Jesiennego Festiwalu Sztuki Nowoczesnej, który - jak zapowiadają organizatorzy festiwalu - prawdopodobnie zostanie zorganizowany w październiku 2002 r.

Trzeba przebudować wizerunek kulturalny Krakowa, stworzyć ofertę otwarcia na nowoczesność. Do tego jest potrzebny festiwal - uważa dyrektor Biura Bogusław Sonik.

Impreza - poświęcona sztukom awangardowym - adresowana jest do młodej publiczności, którą interesują eksperymenty. To widz, który nie ma pieniędzy na garnitur, aby pójść do opery, ale to widz bardzo ciekawy, uczestnik kultury. On nie bywa w teatrze, ale identyfikuje się z określoną grupą - powiedział Bartosz Szydłowski, dyrektor artystyczny festiwalu.

Pomysłodawcy przedsięwzięcia mają nadzieję, że festiwal sprowokuje do rozmów o kondycji sztuki i teatru. O sztuce mówi się najczęściej w kategorii kryzysu, i do tej kwestii my też wrócimy podczas naszych spotkań. Bardzo ważne będą rozmowy po prezentacjach w gronie ludzi, których łączy wspólna sprawa - powiedział Szydłowski.

Spektakle i spotkania będą się odbywały w klubie Łaźnia, w Hali Sokoła i w Klubie RE.

Festiwal potrwa do 30 października. Po każdym z wieczornych spektakli odbędą się spotkania z liderami grup artystycznych m.in. z Weimaru, Pragi i Berlina. Polskę reprezentują Teatr Nowy z Łodzi ("Beztlenowcy" w reż. Łukasza Kosa) i Teatr Polski z Poznania ("Córki King Konga" w reż. Rafała Sabary). (mk)

dud6kcj
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dud6kcj
Więcej tematów