Trwa ładowanie...

Ferie zimowe 2021. Tłumy w Koszałkowie-Wieżycy. Jeżdżą sankami po stokach

Ferie 2021 trwają od 4 stycznia. Rząd zdecydował, że w ich czasie zamknięte są stoki narciarskie i hotele. Znaleziono jednak sposób na rządowe obostrzenia. Skoro nie można jeździć po stokach na nartach, to spróbowano jazdy na sankach.
Share
Ferie 2021. Tłumy w Koszałkowie-Wieżycy
Ferie 2021. Tłumy w Koszałkowie-WieżycyŹródło: WP
d2angae

Ferie 2021 trwają od 4 do 17 stycznia. Zgodnie z decyzją rządu, cała Polska ma wtedy ferie. Związane jest to z pandemią koronawirusa. To ma ograniczyć ryzyko rozprzestrzeniania się COVID-19.

Ferie zimowe 2021. Tłumy na stoku w Koszałkowie-Wieżycy

Wytyczne rządu są jasne - zgodnie z rozporządzeniem od 28 grudnia do 17 stycznia stoki narciarskie są zamknięte. Jednak mimo to na stokach narciarskich gromadzą się tłumy ludzi. Tak jest w Koszałkowie-Wieżycy, gdzie setki osób zjeżdżają na sankach. Korzystają z dobrych warunków pogodowych i naśnieżonych stoków.

d2angae

To jednak niezgodne z przepisami. - Stoki narciarskie są zamknięte i nie można z nich korzystać bez względu na to, czy chodzi o narty, czy sanki – powiedział stanowczo w jednym z wywiadów minister zdrowia Adam Niedzielski. Według rządowego rozporządzenia Korzystanie ze stoków narciarskich w jakikolwiek sposób jest zabronione.

Ferie zimowe 2021. Zjeżdżają sankami po stokach narciarskich

Jak relacjonuje portal turystyka.wp.pl, 6 stycznia doskonale było to widać w Wieżycy w województwie pomorskim W okolicach stoku tworzyły się korki i trudno było znaleźć miejsce parkingowe.

Do Koszałkowa-Wieżycy okoliczni mieszkańcy i turyści zjeżdżają zawsze w wolne dni i weekendy, ale tym razem było ich znacznie więcej. I to nie bez przyczyny. Na profilu obiektu na Facebooku dzień wcześniej pojawiło się zaproszenie do odwiedzenia stoku.

d2angae

"Krótkowzroczny megaloman". Kontrowersyjne wpisy opozycji. Jest reakcja

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d2angae

Podziel się opinią

Share
d2angae
d2angae
Więcej tematów