Trwa ładowanie...
dyf8p71
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Federica Mogherini: konflikt izraelsko-palestyński grozi eskalacją przemocy

Konflikt izraelsko-palestyński grozi eskalacją przemocy - ostrzegła szefowa unijnej dyplomacji Federica Mogherini, zwracając uwagę, że nie są podejmowane wysiłki polityczne na rzecz jego rozwiązania.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Federica Mogherini
Federica Mogherini (PAP/EPA, Fot: Olivier Hoslet)
dyf8p71

- Jeśli nie uczynimy postępów na froncie politycznym, grozi nam od nowa pogrążenie się w przemocy - powiedziała Mogherini dziennikarzom podczas swej pierwszej wizyty na Bliskim Wschodzie po objęciu przez nią funkcji szefowej dyplomacji.

Do niedzieli Mogherini odwiedzi Tel Awiw, Jerozolimę, Gazę i Ramallah. - (Zamierza tam) podkreślić priorytetowe traktowanie tego regionu przez Unię i jej wolę odgrywania roli w stabilizacji, odbudowie i wznowieniu procesu pokojowego - mówiła jedna z jej rzeczniczek przed wyjazdem.

Ostatnio dochodzi do wzrostu niepokojów w Jerozolimie Wschodniej i na Wzgórzu Świątynnym.

dyf8p71

W środę rano izraelskie siły bezpieczeństwa użyły m.in. granatów hukowych przeciwko Palestyńczykom modlącym się w meczecie Al-Aksa, trzecim z najważniejszym miejsc kultu wyznawców islamu. Była to interwencja wymierzona przeciwko protestom, jakie wywołało wtargnięcie izraelskich ultranacjonalistów na Wzgórze Świątynne.

Zobacz również wideo.

dyf8p71

Podziel się opinią

Share

dyf8p71

dyf8p71
Więcej tematów