Trwa ładowanie...
d1pgejo
farmaceuci
16-05-2001 16:46

Farmaceuci przeciwko nowemu prawu farmaceutycznemu

Polskie Towarzystwo Farmaceutyczne (PTF) przedstawiło negatywne stanowisko dotyczące projektu nowego prawa farmaceutycznego rozpatrywanego obecnie przez Sejm. Według PTF, nie przewiduje ona bowiem zmiany w przepisach dotyczących właściciela apteki. Obecnie może nim być każdy, kto zatrudnia do jej prowadzenia farmaceutę z odpowiednimi uprawnieniami.

d1pgejo
d1pgejo

Zdaniem przedstawicieli Towarzystwa, apteka nie jest tylko magazynem i sklepem z lekami, ale miejscem udzielania fachowych porad farmaceutycznych. Dlatego postulują oni wprowadzenie do ustawy zapisu, by koncesje na apteki były przyznawane wyłącznie farmaceutom (jedna apteka dla jednego farmaceuty). Dotychczas wydane zezwolenia zachowałyby ważność.

PTF uważa także, że liczba aptek na danym terenie powinna być ustalana przez państwo przy uwzględnieniu lokalnych warunków demograficznych i geograficznych.

Według PTF, wprowadzenie zmian przyniosłoby wymierne korzyści pacjentom, którzy oprócz odpowiedniego leku mogliby skorzystać z fachowych porad.

Polskie Towarzystwo Farmaceutyczne nie zostało zaproszone do opracowywania projektu nowej ustawy, jednak zamierza wraz z Izbą Aptekarską interweniować w tej sprawie. (mk)

d1pgejo
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1pgejo
Więcej tematów